Reklama

Reklama

Brytyjska policja: Kevin Spacey oskarżony o przestępstwa seksualne

Kevin Spacey odpowie za przestępstwa seksualne przed brytyjskim sądem. Według londyńskiej policji aktor miał dopuścić się czterech napaści seksualnych na trzech mężczyzn. Rozprawa 16 czerwca.

62-letni Kevin Spacey miał dopuścić się czterech napaści seksualnych na trzech mężczyzn - przekazała londyńska policja metropolitalna, cytowana przez Agencję Reutera. W związku z tym brytyjska Koronna Służba Prokuratorska sformułowała pięć zarzutów. 

Aktor ma stawić się w sądzie w londyńskim Westminster w czwartek 16 czerwca o godz. 10. 

Kevin Spacey oskarżony. Poszkodowani trzej mężczyźni

Jak przekazała policja, do domniemanych napaści miało dojść między marcem 2005 a kwietniem 2013.

Spacey został oskarżony o dwie napaści na tle seksualnym na czterdziestokilkuletniego obecnie mężczyznę, do których miało dojść w Londynie w marcu 2005 roku, napaść w sierpniu 2008 roku w Londynie na trzydziestokilkuletniego obecnie mężczyznę oraz "doprowadzenie do penetracyjnej czynności seksualnej bez jego zgody", a także napaść na kolejnego mężczyznę, również obecnie po 30. roku życia, do której miało dojść w kwietniu 2013 roku w Gloucestershire.

Reklama

Koronna Służba Prokuratorska (CPS) już pod koniec maja poinformowała, że zgromadziła dowody pozwalające na postawienie zarzutów w tych sprawach, ale formalnie Spacey mógł zostać oskarżony dopiero po przekroczeniu granicy Wielkiej Brytanii. 

62-letni aktor zapowiedział wówczas, że dobrowolnie stawi się przed sądem, aby odpowiedzieć na zarzuty i dodał, że jest w stanie udowodnić swoją niewinność. 

Policja potwierdziła, że jest on już na terenie Wielkiej Brytanii i w czwartek przed południem stanie przed sądem magistrackim londyńskiej gminy Westminster.

Fala oskarżeń wobec gwiazdy Hollywood

Kevin Spacey to popularny aktor, laureat Oskara, jedna z większych gwiazd Hollywood. Z życia publicznego zniknął po tym, jak pięć lat temu został oskarżony o napaści seksualne i niewłaściwe zachowanie na tle seksualnym. Jako pierwszy sprawę nagłośnił aktor Anthony Rapp, który na fali ruchu #MeeToo wyznał, że Spacey miał go wykorzystać seksualnie 30 lat wcześniej, gdy Rapp miał 14 lat. Po tym pojawiły się kolejne oskarżenia od innych osób, w tym m.in. od członków ekipy filmowej serialu "House of Cards", gdzie Spacey grał główną rolę. 

Zgłoszenia docierały także do władz londyńskiego The Old Vic, teatru, którego dyrektorem artystycznym w latach 2005-2013 był Kevin Spacey. Dyrekcja otrzymała zawiadomienia od 20 poszkodowanych.

Przed aktorem także proces cywilny w sądzie federalnym w Nowym Jorku, wytoczony przez Rappa. Jak podaje CNN, pierwsza rozprawa 4 października. Czytaj więcej w serwisie INTERIA FILM.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy