Reklama

Reklama

Bomba wybuchła w basenie. Zginęło 12 osób

​Co najmniej 12 osób zabito w sobotę w dwóch samobójczych zamachach bombowych na pływalni w mieście Tuz Churmatu w prowincji Salahuddin w północnym Iraku - poinformowały lokalne władze oraz źródła policyjne. 45 osób zostało rannych.

Większość ofiar to szyici z turkmeńskiej grupy etnicznej.

Według burmistrza Tuz Churmatu Alego al-Hussainiego i dwóch źródeł policyjnych jeden z napastników zdetonował przytroczony do ciała ładunek wybuchowy w basenie, w którym kąpało się kilkadziesiąt osób dorosłych i dzieci. W trakcie ewakuowania rannych drugi terrorysta podjechał motocyklem pod wejście na pływalnię i spowodował eksplozję przywiezionej ze sobą bomby.

"Niewinni ludzie chcieli tylko doznać ulgi od letniego upału, ale nie zdołali ujść śmierci z rąk najgorszych na świecie przestępców" - powiedział Reuterowi Hussaini. Policja i źródła medyczne wskazują, że liczba ofiar śmiertelnych może wzrosnąć, gdyż wielu rannych jest w stanie krytycznym.

Reklama

Na razie nikt nie zadeklarował odpowiedzialności za zamachy w Tuz Churmatu, ale Państwo Islamskie nasiliło w ostatnim czasie ataki terrorystyczne w Bagdadzie i poza nim, zabijając wcześniej w tym miesiącu ponad stu ludzi w sąsiadującej od wschodu z Salahuddinem prowincji Dijala.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy