Reklama

Reklama

​Boeing ma kolejne problemy. W zbiornikach paliwa znaleziono "śmieci"

W zbiornikach paliwa samolotów Boeing 737 MAX znaleziono odłamki przedmiotów - podają zagraniczne media. BBC analizuje sytuację kłopotliwych maszyn.

Boeing 737 MAX nie mają dobrej passy. Najpierw dwie katastrofy lotnicze, później uziemienie maszyn, a teraz wykrycie kolejnych problemów.

Przypomnijmy, że 29 października 2018 roku samolot Boeing 737 MAX 8 indonezyjskich linii lotniczych Lion Air runął do morza tuż po starcie. Zginęło wówczas 189 osób. Kilka miesięcy później - 10 marca 2019 roku maszyna tego samego typu etiopskich linii lotniczych Ethiopian Airlines także rozbiła się tuż po starcie. Tym razem zginęło 157 osób.

Przyczyną obu katastrof było wadliwe działanie systemu MCAS, który odpowiada za utrzymanie siły nośnej samolotu, czyli jego zabezpieczenie przed spadnięciem na ziemię.

Reklama

Po tych wydarzeniach zdecydowano o uziemieniu maszyn typu 737 MAX i rozpoczęto sprawdzanie mechanizmów, które zawiodły. Jak podaje BBC, w ostatnim czasie natrafiono na kolejne problemy.

W nowych samolotach, które jeszcze nie zdążyły wzbić się w powietrze odkryto "śmieci" w zbiornikach paliwa. Boeing określa znalezione odłamki, jako "resztki obcych przedmiotów", nie precyzując, czym one są. Nie podano także informacji, w ilu samolotach znaleziono wadę.

Jak czytamy w zagranicznych mediach może chodzić o kilka z 400 maszyn.

Boeing czeka na decyzję o odwieszeniu zakazu lotów. Firma spodziewa się, że stanie się to jeszcze w tym roku, jednak kolejne problemy nie wróżą powodzenia. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy