Reklama

Belgia. Polski kierowca śmiertelnie potrącił 11-latka. Trafi do więzienia

Na pół roku więzienia belgijski sąd skazał kierowcę ciężarówki z Polski Pawła P. Mężczyzna spowodował wypadek, w którym zginął 11-letni chłopiec. Na niską karę wpłynęła postawa Polaka, który "był szczerze poruszony wypadkiem". - Chciałbym móc cofnąć czas - mówił w sądzie.

Do tragedii doszło 11 grudnia 2019 roku na parkingu w Aalst. Jak relacjonuje dziennik "Het Nieuwsblad" kierowca nie zauważył dziecka podczas wykonywania manewru skrętu. Chłopiec został śmiertelnie potrącony, a jego matka trafiła do szpitala.

- W tej sprawie wszyscy są przegrani - mówił w poniedziałek sędzia odczytując wyrok. Oprócz kary pół roku więzienia Paweł P. musi zapłacić 4 tys. euro grzywny oraz otrzymał dziewięciomiesięczny zakaz prowadzenia pojazdów.

- Przyznaję się do winy - powiedział w sądzie Polak. - To straszne wydarzenie, które nigdy nie powinno się wydarzyć - dodał.

Reklama

Oskarżony "autentycznie poruszony wypadkiem"

Na niski wymiar kary wpłynęła postawa oskarżonego. - Jest on autentycznie poruszony wypadkiem - wskazywał szef składu orzekającego. Jednocześnie sędzia podkreślił, że sprawca nie był pod wpływem alkoholu ani narkotyków oraz nie był wcześniej karany.

Rodziców 11-latka nie było podczas odczytywania wyroku. Jak przypomina "HN", podczas rozprawy w grudniu 2021 roku wskazywali, że żadna kara nie przywróci życia ich dziecku.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Belgia | Polacy | kierowca | kara więzienia

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy