Reklama

Reklama

Atak w meczecie w Londynie. Ranny 70-letni muezin

W czwartek po południu w londyńskim meczecie doszło do ataku. Ranny został 70-letni muezin. Sprawca został zatrzymany przez policję – informują brytyjskie media.

Muezin to w islamie mężczyzna, który pięć razy dziennie wzywa wiernych do modlitw. Do ataku doszło w meczecie położonym w pobliżu Regent's Park w Londynie. 70-latek został zaatakowany dokładnie w chwili, w której nawoływał do modlitwy.

Napastnik ranił go nożem, według zeznań świadków, m.in. w okolice szyi. Ofiara trafiła do szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - informują brytyjskie media.

Policja zatrzymała podejrzanego o atak mężczyznę. Na ujawnionych przez media zdjęciach widać, jak funkcjonariusze skuwają, leżącego na podłodze meczetu, białego mężczyznę.

Reklama


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy