Reklama

Reklama

Andrzej Poczobut wpisany na "listę terrorystów"

Przebywający w areszcie Andrzej Poczobut, dziennikarz i działacz Związku Polaków na Białorusi trafił na "listę terrorystów". W więzieniu przebywa, ponieważ białoruskie władze oskarżyły go m.in. o nawoływanie do sankcji.

Białoruskie władze wpisały przebywającego w areszcie dziennikarza i działacza Związku Polaków na Białorusi Andrzeja Poczobuta na prowadzoną przez siebie "listę terrorystów" - poinformowało w czwartek na Telegramie białoruskie centrum praw człowieka Wiasna.

Poczobut jest więziony od ponad półtora roku. Władze białoruskie wysunęły wobec niego oskarżenia o "wzniecanie wrogości" i nawoływanie do sankcji.

Na liście znajduje się również Swiatłana Cichanouska

Białoruskie środowiska obrońców praw człowieka, władze Polski i społeczność międzynarodowa uznały sprawy karne wobec przedstawicieli polskiej mniejszości za "motywowane politycznie" i pokazowe represje, które wpisują się w falę ataków na społeczeństwo obywatelskie na Białorusi i wolność słowa.

Reklama

Zdelegalizowane przez reżim w Mińsku centrum Wiasna poinformowało również, że na listę trafiły prócz Poczobuta cztery inne osoby. Obecnie figuruje na niej 179 Białorusinów, w tym liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy