Reklama

Amerykański niszczyciel przepłynął przez cieśninę. Ostra reakcja Chin

Chińska armia potępiła w środę USA w związku z przepłynięciem niszczyciela USS Sampson amerykańskiej marynarki wojennej przez Cieśninę Tajwańską – przekazała agencja Reutera. Według Pekinu było to celowe "podkopywanie pokoju i stabilności". "Stany Zjednoczone często podejmują takie prowokacyjne działania" - czytamy w komunikacie

Amerykańska marynarka poinformowała, że niszczyciel USS Sampson przepłynął przez Cieśninę Tajwańską. Określiła to jako działanie rutynowe i zgodne z międzynarodowym prawem.

Pekin uznaje Tajwan za część terytorium ChRL

USA prowadzą takie operacje mniej więcej raz na miesiąc, co wywołuje niezadowolenie komunistycznych władz ChRL, które uznają to za sygnał poparcia dla demokratycznego rządu Tajwanu - podkreśla agencja Reutera. Pekin uznaje Tajwan za część terytorium ChRL.


Dowództwo wschodniego teatru działań wojennych chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej (ALW) ogłosiło, że amerykański okręt był monitorowany i został ostrzeżony.

Reklama

"Stany Zjednoczone często podejmują takie prowokacyjne działania, wysyłając niewłaściwe sygnały siłom dążącym do 'niepodległości Tajwanu' i celowo podkopującym pokój i stabilność w Cieśninie Tajwańskiej. Stanowczo się temu sprzeciwiamy" - napisano w chińskim komunikacie. 

PAP
Dowiedz się więcej na temat: USA | USS Sampson | marynarka wojenna USA | Cieśnina Tajwańska | Pekin

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy