Reklama

Reklama

Afganistan: Trzęsienie ziemi. Nie żyje 26 osób

W trzęsieniu ziemi, które w poniedziałek po południu nawiedziło zachodni Afganistan, zginęło 26 osób; zniszczone zostały setki domów - podały lokalne władze. Według Europejsko-Śródziemnomorskiego Centrum Sejsmologicznego (EMSC) trzęsienie miało magnitudę 5,6, a zdaniem Amerykańskiego Instytutu Geofizycznego (USGS) - 5,3.

Trzęsienie wystąpiło w położonej na zachodzie kraju prowincji Badghis graniczącej z Turkmenistanem, niszcząc setki domów.

Ponad 20 ofiar, w tym dzieci

- Niestety, według naszych wstępnych doniesień zginęły 22 osoby, w tym kobiety i dzieci; cztery osoby zostały ranne - powiedział Baz Mohammad Sarwari, dyrektor ds. Informacji administracji prowincji. Inne źródła mówią o 26 ofiarach śmiertelnych.

- Mudżahedini dostali się do części dotkniętego katastrofą terenu, lecz Badghis jest górską prowincją, liczba ofiar może wzrosnąć" - dodał.

Z kolei mułła Janan Saege, szef operacji w ministerstwie ds. nadzwyczajnych Afganistanu potwierdził liczbę ofiar i dodał, że w trzęsieniu ziemi uszkodzonych zostało ponad 700 domów.

Reklama

Epicentrum trzęsienia znajdowało się na głębokości 30 km i 150 km na północny wschód od miasta Herat, gdzie mieszka 272 tys. ludzi.

Częste trzęsienia ziemi w Afganistanie

Afganistan jest często nawiedzany przez trzęsienia ziemi, w szczególności w masywie górskim Hindukusz, który znajduje się na styku płyt tektonicznych Eurazji i Indii. Trzęsienia te powodują duże straty w ludziach z powodu słabej konstrukcji domów budowanych w Afganistanie.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy