Reklama

Reklama

Złamał nos szczecińskiemu działaczowi PiS. Jest wyrok sądu

Sąd skazał na 15 miesięcy bezwzględnego więzienia mężczyznę, który zaatakował szczecińskich działaczy PiS roznoszących wyborcze ulotki. Skazany ma też zapłacić pokrzywdzonym w sumie 6 tys. zł - poinformował rzecznik Sądu Okręgowego w Szczecinie. Wyrok nie jest prawomocny.

- Oskarżony został uznany za winnego tego, że zastosował przemoc wobec dwóch mężczyzn. Jednego uderzył pięścią w twarz powodując złamanie kości nosowej - poinformował w środę rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Szczecinie Michał Tomala.

Za popełnione przestępstwo została mu wymierzona kara 15 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności oraz zadośćuczynienie na rzecz każdego z pokrzywdzonych. - Pokrzywdzonemu, któremu złamał nos ma zapłacić 5 tys. zł, a drugiemu z pokrzywdzonych - którego wyłącznie popchnął - tysiąc złotych. Został też obciążony kosztami postępowania - dodał sędzia Tomala.

Reklama

Atak na Janusza Jagielskiego z PiS

W maju 2019 r. szczeciński działacz PiS Janusz Jagielski oraz jego pomocnik zostali zaatakowani podczas roznoszenia ulotek wyborczych na jednym z osiedli. Obaj zaatakowani wybiegli z klatki, a napastnik cofnął się, gdy pojawili się inni mieszkańcy. Na miejsce została wezwana policja, w szpitalu okazało się, że Jagielski ma m.in. złamany nos.

Mężczyzna usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa, polegającego na zmuszaniu pokrzywdzonego do określonego zachowania poprzez użycie przemocy i spowodowanie obrażeń ciała na okres przekraczający siedem dni. Przestępstwo miało charakter występku chuligańskiego i zostało popełnione w ramach tzw. recydywy.

Wyrok nie jest prawomocny.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy