Reklama

Reklama

Zastępca burmistrza Nowogardu zatrzymany. W tle korzyści seksualne

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało zastępcę burmistrza Nowogardu (woj. zachodniopomorskie). Usłyszał zarzut żądania i przyjmowania korzyści o charakterze seksualnym.

Zatrzymany mężczyzna jest jednym z dwóch zastępców burmistrza Nowogardu Roberta Czapli, obowiązki pełni od 24 września 2021 r. Nadzorująca śledztwo CBA Prokuratura Regionalna w Szczecinie wniosła do sądu o trzymiesięczny areszt dla wiceburmistrza.

Zespół prasowy CBA poinformował w czwartek, że zatrzymania dokonali funkcjonariusze szczecińskiej delegatury biura. Przeszukali też szereg miejsc, m.in. mieszkanie zatrzymanego, siedzibę Urzędu Miejskiego w Nowogardzie oraz biura Zarządu Budynków Komunalnych w tym mieście.

Przeczytaj więcej: Polak potrącony we Włoszech. Rosjanin skorzystał z okazji i go okradł 

Reklama

Zarzuty żądania korzyści o charakterze seksualnym

Agenci szukali dokumentów oraz nośników danych z informacjami związanymi ze śledztwem. Znaleźli też amunicję do broni palnej, na którą zatrzymany nie miał zezwolenia.

"Zatrzymanego doprowadzono do prokuratury, gdzie został mu ogłoszony zarzut żądania korzyści osobistej o charakterze seksualnym, a wobec jej odmowy, przyjęcia korzyści majątkowej w zamian za zachowanie stanowiące naruszenie przepisów prawa. Nadto usłyszał kolejny zarzut w związku z przyjmowaniem korzyści osobistej o charakterze seksualnym w związku z pełnioną funkcją" - przekazał zespół prasowy CBA.

Zarzucono mu też posiadanie amunicji bez wymaganego zezwolenia - zaznaczył zespół prasowy CBA.

W środę zatrzymanie wiceburmistrza przez CBA potwierdził rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Szczecinie prok. Marcin Lorenc. Informując o zarzutach korupcji wobec zatrzymanego zaznaczył, że sprawa rozwija się i planowane są w niej kolejne czynności. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy