Reklama

Reklama

Zachodniopomorskie: Pociąg uderzył w drzewo

W miejscowości Baszewice pociąg osobowy uderzył w drzewo, które wichura powaliła na tory. - Trzy osoby zostały poszkodowane po tym jak w wyniku silnego pociąg wjechał w drzewo w pobliżu Gryfic – poinformował rzecznik PKP PLK Bartosz Pietrzykowski.

- Był to pociąg relacji Szczecin-Kołobrzeg, na miejsce wysłaliśmy już ekipę techniczną, która ma usunąć drzewo z torów. Pasażerowie wysiądą w Gryficach, a w dalszą podróż zabierze ich kolejny pociąg tego samego przewoźnika, który zostanie wysłany z Goleniowa - podał rzecznik prasowy PKP PLK Bartosz Pietrzykowski.

Jak poinformował rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Gryficach mł. kpt. inż. Łukasz Góralski, uszkodzone zostały boczne szyby oraz przednia część pociągu, którym podróżowało 76 osób.

Jak dodał "trzy z nich zostały poszkodowane, jedna odmówiła pomocy".

Reklama

Do godziny 13:30 zachodniopomorscy strażacy interweniowali w województwie 450 razy. Najczęściej były to wyjazdy do powalonych drzew. Najwięcej interwencji odnotowano w powiatach: myśliborskim, gryfińskim i goleniowskim.

W miejscowości Stołeczna, wiatr zerwał dach z budynku sali gimnastycznej. Nie ma poszkodowanych. Na miejscu pracuje sześć zastępów strażaków.

IMGW wydał ostrzeżenie drugiego stopnia przed silnym wiatrem dla całego województwa zachodniopomorskiego. Wiatr może osiągać prędkość w porywach do 100 km/h, a w pasie nadmorskim do 110 km/h. Ostrzeżenie obowiązuje do piątkowego poranka.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje