Reklama

Reklama

Szczecin: Kary więzienia za uprawę marihuany

Jednego Polaka i czterech Wietnamczyków Sąd Okręgowy w Szczecinie skazał na kary od 3 do 4 lat więzienia za uprawę marihuany. Dodatkowo nałożył na nich karę grzywny w wysokości od 10 do 20 tys. zł. Plantacja skazanych liczyła blisko 4 tys. roślin. Wyrok nie jest prawomocny.

Akt oskarżenia w tej sprawie skierował Podkarpacki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie. Prokurator oskarżył cudzoziemców między innymi o udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz przestępstwa polegające na uprawie konopi i wytwarzaniu znacznej ilości marihuany. Natomiast obywatela Polski o pomocnictwo w uprawie konopi i wytwarzanie znacznej ilości marihuany - poinformowała we wtorek Prokuratura Krajowa.

Plantacje, na których uprawiano łącznie 3874 rośliny znajdowały się w województwie warmińsko-mazurskim, w miejscowości Gołdap, i w województwie zachodniopomorskim, w miejscowości Bienice. Miały specjalistyczne pomieszczenia wyposażone w odpowiednią instalację oświetleniową i wentylacyjną. Ze zlikwidowanych upraw uzyskano ponad 120 kg marihuany o czarnorynkowej wartości około 2 milionów złotych.

Reklama

Nawiązka na rzecz Monaru

Jak przekazała we wtorek Prokuratura Krajowa, sąd skazał w tej sprawie czterech Wietnamczyków i Polaka. Dung Doan D., Sy Tinh V. oraz Stanisław A. za przestępstwa z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii usłyszeli wyrok łącznej kary 4 lat więzienia. Ponadto sąd wymierzył mężczyznom grzywny w kwotach w wysokości od 10 do 20 tys. zł. Jednocześnie wobec Stanisława A. orzekł przepadek osiągniętej korzyści majątkowej w kwocie 81 tysięcy złotych.

Z kolei wyroki trzech lat więzienia usłyszeli Te Quoc T. oraz Dinh Thuan N. Sąd wymierzył im też karę po 10 tys. zł grzywny.

"Wobec wszystkich oskarżonych sąd zasądził koszty procesu oraz zasądził nawiązkę na rzecz Ośrodka Monar na cele zapobiegania i zwalczania narkomanii w wysokości do 3 do 5 tysięcy złotych" - poinformowała rzecznik Prokuratury Krajowej Ewa Bialik. Wyrok jest nieprawomocny.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje