Reklama

Reklama

Łańcuch życia w Międzyzdrojach. Nastolatek pod wodą

Dramatyczna akcja ratunkowa na niestrzeżonej plaży w Międzyzdrojach, gdzie pod wodą zniknął 16-latek. Z pomocą ruszyli plażowicze, tworząc trzy tzw. łańcuchy życia. Nastolatka udało się odnaleźć po około 30 minutach i przywrócić akcję serca. Trafił do szpitala. Działania służb oraz turystów zostały uwiecznione na nagraniu.

O godzinie 17:24 w poniedziałek WOPR w Międzyzdrojach otrzymało zgłoszenie o tonącym dziecku. Zdarzenie miało miejsce na jednej z niestrzeżonych plaż. 

Na kąpielisku natychmiast zaczęły pojawiać się służby: WOPR, śmigłowiec LPR, policja, OSP i PSP. 

"Po dotarciu na miejsce okazuje się, że nie poszukujemy małego dziecka, a 16-letniego chłopca. Wraz z wczasowiczami tworzymy trzy niezależne łańcuchy życia prowadzone przez naszych ratowników. Dodatkowo jesteśmy wspierani przez Wodny Patrol Policji , Pogotowie Ratunkowe, PSP Międzyzdroje, OSP Międzyzdroje oraz lokalną wypożyczalnie sprzętu pływającego" - opisali w mediach społecznościowych ratownicy WOPR. 

Czytaj także: Rozewie: Akcja ratunkowa na Bałtyku. 50-latek utonął, jego syn zaginął

Reklama

Nastolatka udało się odnaleźć po około 30 minutach. Na brzegu służby przystąpiły do, trwającej 30 minut, resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Po tym czasie udało się przywrócić bicie serca. Śmigłowiec LPR przetransportował chłopca do szpitala. 

"Z naszej strony zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy. Miejmy nadzieję, że młody organizm podejmie walkę i chłopak wróci do pełnej sprawności! Mimo dużej odległości od plaży strzeżonej, dzięki ogromnemu zaangażowaniu wczasowiczów, chłopca udało się odnaleźć w zaledwie 30 minut od rozpoczęcia akcji. Nie jesteśmy w stanie stwierdzić ile przebywał pod wodą, ale wraz z wczasowiczami i wszystkimi osobami, które nas wspierały daliśmy mu szansę. Miejmy nadzieję, że z pomocą lekarzy uda się przywrócić chłopca do pełnej sprawności" - dodali ratownicy WOPR. 

Akcja ratunkowa została także opisana na profilu "Społeczność Międzyzdroje". Udostępniono tam nagranie, na którym widać łańcuchy życia. Kamera zarejestrowała też moment odnalezienia chłopca i przeniesienia go na brzeg, a także odlatujący z nim śmigłowiec. 

Jak czytamy na profilu "Społeczność Międzyzdroje", zaledwie kilka dni wcześniej, w sobotę, również trwały poszukiwania dziecka w tej nadmorskiej miejscowości. Wtedy to poszukiwana była 9-letnia dziewczynka. Również utworzono łańcuch życia. Dziecko po około 45 minutach zostało odnalezione na lądzie, było na niestrzeżonej plaży.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje