Policjanci z Archiwum X zatrzymali podejrzanego o zabójstwo sprzed 30 lat

Dawid Serafin

Dawid Serafin

emptyLike
Lubię to
Lubię to
like
0
Super
relevant
0
Hahaha
haha
0
Szok
shock
0
Smutny
sad
0
Zły
angry
0
Super
relevant
Hahaha
haha
3
Udostępnij

Policjanci z podlaskiego Archiwum X zatrzymali podejrzanego o zabójstwo sprzed 30 lat. Chodzi o zabójstwo 40-letniego wówczas mężczyzny, który został znaleziony z raną ciętą na ul. Żelaznej w Białymstoku. Zatrzymany 50-latek usłyszał w Prokuraturze Okręgowej w Białymstoku zarzut zabójstwa w warunkach recydywy. Sąd zdecydował, że zatrzymany trafi na trzy miesiące do aresztu tymczasowego. Zgodnie z obowiązującym wówczas kodeksem karnym grozi mu kara 25 lat pozbawienia wolności. Zatrzymany mężczyzna w przeszłości odsiadywał inny wyrok za zabójstwo.

Policja zatrzymała podejrzanego o zabójstwo sprzed 30 lat
Policja zatrzymała podejrzanego o zabójstwo sprzed 30 latKWP BiałystokPolicja

- Policjanci z podlaskiego Archiwum X wyjaśnili kolejną zbrodnię, tym razem sprzed 30 lat. To już ich szósta sprawa rozwikłana w ciągu czterech lat działania policyjnego. Dzięki determinacji funkcjonariuszy z Archiwum X, sprawcy, pomimo upływu lat, nie pozostają bezkarni. Tym razem śledczy wyjaśnili zbrodnię, do której doszło w maju 1992 roku w Białymstoku - wyjaśnia podinsp. Tomasz Krupa, rzecznik prasowy podlaskiej policji.

30 lat temu na ul. Żelaznej w Białymstoku został znaleziony martwy mężczyzna z raną ciętą brzucha. Początkowo, praca śledczych nie przyniosła przełomu w sprawie i po roku została umorzona. W tamtym czasie nie było wystarczających dowodów, aby wyjaśnić okoliczności śmierci mężczyzny.

Podlaskie Archiwum X. Zatrzymany po 30 latach 

Z inicjatywy Prokuratury Okręgowej w Białymstoku, pół roku temu sprawa, trafiła do policjantów z Archiwum X. - Pomimo upływu 30 lat od zbrodni, najbardziej doświadczeni funkcjonariusze służby śledczej zaczęli ją wnikliwie analizować ściśle współpracując z prokuraturą. Policjanci, prowadząc szereg dodatkowych czynności procesowych z jednoczesnym wykorzystaniem nowoczesnych metod badawczych, kilka miesięcy później ustalili podejrzanego o tę zbrodnię - tłumaczy podinsp. Krupa.

Archiwum X zatrzymało podejrzanego o zbrodnię sprzed 30 latKWP BiałystokPolicja

Do zatrzymania 50-letniego białostoczanina doszło na osiedlu Białostoczek. Niczego niepodejrzewający mężczyzna wpadł w ręce podlaskich kontrterrorystów, chwilę po tym, jak wyszedł z pracy. Dzień później został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Białymstoku, gdzie usłyszał zarzut zabójstwa w warunkach recydywy.

Jak ustalili śledczy, 50-latek ma już na koncie wyrok za zabójstwo, do którego doszło 2 miesiące po zbrodni na 40-latku. Decyzją sądu mężczyzna trafił na trzy miesiące do aresztu. Mężczyzna będzie sądzony zgodnie z kodeksem karnym, który obowiązywał w 1992 roku. Podejrzanemu grozi 25 lat pozbawienia wolności.

Video Player is loading.
Current Time 0:00
Duration -:-
Loaded: 0%
Stream Type LIVE
Remaining Time -:-
 
1x
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
      reklama
      dzięki reklamie oglądasz za darmo
      "Wydarzenia": PKP zmienia rozkład jazdy. Pociągi pojadą wolniej
      "Wydarzenia": PKP zmienia rozkład jazdy. Pociągi pojadą wolniejPolsat NewsPolsat News
      emptyLike
      Lubię to
      Lubię to
      like
      0
      Super
      relevant
      1
      Hahaha
      haha
      1
      Szok
      shock
      0
      Smutny
      sad
      1
      Zły
      angry
      0
      Super
      relevant
      Hahaha
      haha
      3
      Udostępnij
      Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
      Przejdź na