Reklama

Reklama

Pijany strażnik miejski w Gdyni. "Pełnił funkcję ochroniarza urzędu"

W budynku urzędu Gdyni zatrzymano pijanego strażnika miejskiego. Rzeczniczka urzędu miejskiego przekazała, że strażnik pełnił funkcję ochroniarza. - Mężczyzna miał nieposzlakowaną opinię - podkreśliła. To w ostatnim czasie kolejny taki przypadek w tym mieście.

Policjanci z Gdyni w środę zostali wezwani do gdyńskiego urzędu po informacji, że jeden ze strażników miejskich pracujących w budynku może być pod wpływem alkoholu.

Informację potwierdził naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Gdyni asp. sztab. Łukasz Grzyb. Wskazał, że mężczyzna w wydychanym powietrzu miał blisko promil alkoholu.

Pijany strażnik pełnił funkcję ochroniarza budynku

Strażnikowi za podjęcie pracy, będąc pod wpływem alkoholu, grozi kara aresztu albo grzywny. Niewykluczone, że zostanie zwolniony dyscyplinarnie z pracy.

Rzeczniczka urzędu miejskiego w Gdyni Agata Grzegorczyk przekazała, że strażnik miejski pełnił ochronę w budynku urzędu. - Mężczyzna miał nieposzlakowaną opinię - podkreśliła.

Reklama

W ubiegłym tygodniu zatrzymany został inny pijany gdyński strażnik miejski. Mężczyzna, będąc po służbie, spowodował kolizję drogową. Po zderzeniu został ujęty przez kierowcę autobusu miejskiego. Strażnik w wydychanym powietrzu miał 2 promile alkoholu. Został zwolniony dyscyplinarnie z pracy.

Reklama

Reklama

Reklama