Kreml chce przyłączyć okupowane tereny do Federacji Rosyjskiej

Oprac.: Aleksander Żuławnik

emptyLike
Lubię to
Lubię to
like
0
Super
relevant
0
Hahaha
haha
0
Szok
shock
0
Smutny
sad
0
Zły
angry
0
Udostępnij

Kreml chce połączyć okupowane terytoria ukraińskie i stworzyć z nich kolejny okręg administracyjny, który miałby wejść w skład Federacji Rosyjskiej - wynika z ustaleń niezależnego portalu Meduza.

Na zdjęciu: prorosyjska parada zorganizowana przez władze Donieckiej Republiki Ludowej w Doniecku
Na zdjęciu: prorosyjska parada zorganizowana przez władze Donieckiej Republiki Ludowej w DonieckuAFPEast News

Do nowego okręgu miałyby wejść samozwańcze Doniecka Republika Ludowa (DRL), Ługańska Republika Ludowa (ŁRL), a także okupowane terytoria obwodów chersońskiego i zaporoskiego - ustalił portal.

"Okręg ma pojawić się po przeprowadzeniu na tych terytoriach referendów o dołączeniu do Rosji" - przekazał jeden z informatorów Meduzy. 

Powtórka z Krymu

Omawiane są dwie daty przeprowadzenia fasadowych referendów. Pierwsza z nich to połowa lipca, jeśli pozwoli na to sytuacja na froncie, a druga, bardziej realna, to 11 września. W Rosji odbędą się wtedy wybory władz regionalnych, w tym gubernatorów. Według źródeł już trwa poszukiwanie chętnych do pracy w rosyjskiej administracji separatystycznych republik oraz wojskowo-cywilnej administracji ukraińskich obwodów zaporoskiego i chersońskiego.

Rosja chce przekonać do siebie mieszkańców

Meduza podaje, że Kreml poszukuje także specjalistów od marketingu politycznego, którzy mieliby pracować w okupowanych regionach. "Poszukiwane są osoby, które mają doświadczenie pracy z opozycją, mogą działać jakoś niestandardowo, bo zadania w Donbasie nie są łatwe" - powiedział rozmówca portalu.

Video Player is loading.
Current Time 0:00
Duration -:-
Loaded: 0%
Stream Type LIVE
Remaining Time -:-
 
1x
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
      reklama
      dzięki reklamie oglądasz za darmo
      Do końca czerwca ma zostać ukończona budowa muru na granicy Polski z Białorusią
      Do końca czerwca ma zostać ukończona budowa muru na granicy Polski z BiałorusiąDAMIEN SIMONART / AFPTV / AFPAFP
      emptyLike
      Lubię to
      Lubię to
      like
      0
      Super
      relevant
      0
      Hahaha
      haha
      0
      Szok
      shock
      0
      Smutny
      sad
      0
      Zły
      angry
      0
      Udostępnij
      Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
      Przejdź na