Pogoda
Warszawa

Zmień miejscowość

Zlokalizuj mnie

Popularne miejscowości

  • Białystok, Lubelskie
  • Bielsko-Biała, Śląskie
  • Bydgoszcz, Kujawsko-Pomorskie
  • Gdańsk, Pomorskie
  • Gorzów Wlk., Lubuskie
  • Katowice, Śląskie
  • Kielce, Świętokrzyskie
  • Kraków, Małopolskie
  • Lublin, Lubelskie
  • Łódź, Łódzkie
  • Olsztyn, Warmińsko-Mazurskie
  • Opole, Opolskie
  • Poznań, Wielkopolskie
  • Rzeszów, Podkarpackie
  • Szczecin, Zachodnio-Pomorskie
  • Toruń, Kujawsko-Pomorskie
  • Warszawa, Mazowieckie
  • Wrocław, Dolnośląskie
  • Zakopane, Małopolskie
  • Zielona Góra, Lubuskie

RMF: Ustawa o cudzie

Ustawa z dnia 3 marca 2008 roku (projekt obywatelski).

O sposobach osiągania cudu

W celu zapewnienia realizacji zapowiedzi poczynionych w kampanii wyborczej 2007, expose premiera Donalda Tuska oraz wywiadach w mediach, dotyczących dogonienia najbardziej rozwiniętych krajów Europy, wywiązania się ze zobowiązań wobec niemal wszystkich grup społecznych, a zatem zaprowadzenia stanu powszechnej szczęśliwości

postanawia się, co następuje:

Art. 1) Rzeczpospolita Polska, jej organy administracji rządowej, samorządowej, władzy ustawodawczej, wykonawczej i sądowniczej, przedsiębiorcy, związki wyznaniowe i zawodowe, media oraz obywatele zobowiązani są do; 1. dogonienia Europy, podniesienia standardów życia publicznego i towarzyskiego oraz kierowania się w swoich działaniach miłością i zaufaniem. 2. zachowania pogody ducha, optymizmu i kultury 3. zlikwidowania konfliktów i problemów

Art. 2) W celu realizacji Art.1. ust. 1 przedstawicieli wymienionych w nim władz obowiązuje zagrożony karą do 5 lat pozbawienia wolności zakaz publicznego wypowiadania się, publikowania i kontaktowania się z obywatelami poza sytuacjami, wynikającymi z pełnienia obowiązków służbowych.

Art. 3) Nad realizacją Art. 1 ust. 2 czuwa powołane na podstawie ustawy o działach administracji rządowej Ministerstwo Optymizmu - centralny organ administracji rządowej zwany dalej MO. Do kompetencji MO należy; 1. Przekonanie obywateli do zadowolenia z poczynań władz. Używane do tego środki przymusu bezpośredniego określa ustawa o policji. 2. W porozumieniu z prokuraturą, ABW, CBŚ i policją ściganie obywateli wykazujących brak zaangażowania, niezadowolenie, niechęć i brak wiary w słuszność poczynań władz wymienionych w Art. 1 ust. 1 3. Eliminowanie objawów wymienionych w Art. 1 ust. 3 zjawisk, a także kolejek, protestów, manifestacji i strajków. 4. Wydawanie imiennych pozwoleń na okazywanie uczuć innych niż pozytywne. 5. Pozwolenia takie mogą być wydane wyłącznie na czas określony i tylko z powodu nieprzewidzianych zdarzeń losowych. Tryb wydawania zezwoleń na Brak Objawów Optymizmu (BOA) określi ustawa o MO.

Art. 4) W celu zrealizowania zapisu Art. 1 ust. 3; 1. Zlikwidowany zostaje Sejm w obecnym kształcie. Mandaty poselskie zachowują tylko członkowie stanowiących większość klubów koalicji rządowej. Środki uzyskane przez likwidację mandatów poselskich, należących do niemającej wpływu na podejmowane przez rząd decyzje opozycji, trafią do budżetu państwa. 2. Znosi się powszechny pobór i jednolity strój szkolny. Dzieci w wieku szkolnym przekazują mundurki w pełni zawodowym Siłom Zbrojnym. 3. Znosi się obowiązek meldunkowy. Zapis ten nie dotyczy Sił Zbrojnych.

Art. 5) W celu zlikwidowania barier dla przedsiębiorczości i ułatwienia prowadzenia działalności gospodarczej w urzędach wprowadza się obsługę przedsiębiorców w jednym okienku. Pozostałe okienka instalowane są jako system operacyjny w komputerach z szerokopasmowym dostępem do Internetu. 1. Przedsiębiorcy, począwszy od dnia wejścia w życie ustawy, zobowiązani są do uzyskiwania rentowności na poziomie minimalnym 25 procent rocznie. 1. Po roku obowiązywania ustawy minimalny wskaźnik rentowności przedsiębiorstw będzie obowiązywał w cyklu kwartalnym. 2. Po dwóch latach od wejścia ustawy w życie obowiązkowy minimalny wskaźnik rentowności 25 procent ma być osiągany co miesiąc. 3. W dniu wejścia w życie ustawy wprowadza się bezwarunkowy zakaz wykazywania strat, spowodowanych czymkolwiek. 4. Na terenie Giełdy Papierów Wartościowych wprowadza się zakaz korekt i bessy.

Art. 6) Obywatele Rzeczpospolitej Polskiej uzyskują dochody powyżej średniej krajowej. Wszyscy. 1. Pracownicy sfery budżetowej, zwłaszcza nauczyciele i pielęgniarki zobowiązani są do comiesięcznego uzyskiwania dochodów o wysokości nie mniejszej niż 150 proc. średniej krajowej. 2. Lekarze zobowiązani są do comiesięcznego uzyskiwania dochodów w wysokości nie mniejszej niż 300 proc. średniej krajowej. 3. W związku z obowiązującymi w Polsce przepisami dotyczącymi dyżurów lekarskich począwszy od dnia wejścia w życie ustawy tydzień pracy lekarza ma od 3 do 14 dni, w zależności od potrzeb.

Art. 7) Najpóźniej 30 czerwca 2011 w Warszawie powstanie Stadion Narodowy, który przetrwa przynajmniej rok.

Art. 8) Dla uświetnienia organizowanych przez Polskę Piłkarskich Mistrzostw Europy realizowany jest Narodowy Program "Boisko w mojej gminie". Do roku, w którym odbędą się rozgrywki, boisko piłkarskie powstanie w każdej gminie. Liczba gmin w Polsce wynosi 2478. Prawidłową nazwę mistrzostw określa się na EURO 2478.

Art. 9) Z dniem wejścia w życie ustawy drogi powiatowe zostają przemianowane na ekspresowe, a drogi ekspresowe - na autostrady. 1. W związku z tym, że Wrocław ma lepsze połączenia drogowe z Pragą, a Poznań z Berlinem niż ze stolicą kraju Warszawą, drogi Wrocław-Praga i Poznań-Berlin zostają przeniesione i zaczynają łączyć Wrocław i Poznań z Warszawą. 2. Do końca 2011 w kraju powstanie 1200 km dodatkowych autostrad, łączących największe miasta Polski. Będą trwałe i gładkie. 3. Za budowę autostrad odpowiadają Budowniczowie Autostrad. 4. Budowniczymi Autostrad zostają funkcjonariusze działającego przed wejściem ustawy w życie CBA. CBA nadaje się nową nazwę - Centrum Budowy Autostrad.

Art. 10) Zmienia się brzmienie Art. 148 § 1. Kodeksu Karnego. Po słowach "Kto zabija człowieka" dodaje się "lub komputer" - podlega karze pozbawienia wolności od lat 8, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.

Art. 11) Wprowadza się na terytorium Rzeczpospolitej jednolitą, 15 proc. stawkę podatku liniowego. 1. Ulgi podatkowe, polegające na stosowaniu progów podatkowych 18 i 32 proc., stosuje się wyłącznie na wydzielonych terytoriach IV RP. 2. Do skorzystania z ulgi upoważnia poświadczony notarialnie certyfikat wspierania rządu IV RP .

Art. 12) W trosce o obywateli polskich, którzy wyjechali do pracy za granicą; 1. Wprowadza się abolicję podatkową. Abolicja oznacza w tym przypadku uchylenie karalności w Polsce za niepłacenie podatków na rzecz Zjednoczonego Królestwa, Republiki Francuskiej, Republiki Federalnej Niemiec i innych. 2. Państwo polskie refunduje swoim obywatelom przebywającym czasowo za granicą koszty biletów lotniczych. W dowolną stronę.

Art. 13) W związku z sytuacją demograficzną kraju; 1. Obywatele uruchamiają wszystkie narzędzia realnie wspierające wzrost liczby urodzeń, co najmniej dwa razy w tygodniu. 2. Z powodu niskiej aktywności zawodowej osób powyżej 55. roku życia wdraża się rządowy program Bezpieczna Emerytura. 3. Odpowiedzialność za realizację programu Bezpieczna Emerytura ponoszą odpowiednie przedsiębiorstwa komunalne.

Art. 14) Nad realizacją zapisów ustawy czuwa powołana spośród osób o najwyższych kwalifikacjach moralnych i etycznych Komisja Szczęścia i Pomyślności.

Art. 15) Ustawa wchodzi w życie z dniem przeczytania.

RMF

Zobacz także