Krzysztof Kwiatkowski - wykształcenie i kariera zawodowa
Krzysztof Kwiatkowski ukończył Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Zgierzu. Następnie ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W 2001 r. uzyskał tytuł magistra prawa.
Ukończył też studia podyplomowe z zakresu kontroli i audytu, a także zarządzania. Uzyskał również aplikację kontrolerską.
W latach 90. ubiegłego stulecia miał własną działalność gospodarczą. Następnie był zatrudniony jako menedżer w spółkach prywatnych i komunalnych.
Krzysztof Kwiatkowski - kariera polityczna
Krzysztof Kwiatkowski w wieku 17 lat wstąpił do Federacji Młodzieży Walczącej. W czasie studiów działał w Niezależnym Zrzeszeniu Studentów.
Początkowo związał się z samorządem terytorialnym. Był między innymi radnym i szefem klubu radnych w Zgierzu w kadencji 1994-1998. Od 1998 do 2002 r. był radnym powiatu zgierskiego I kadencji.
W latach 1997-2001 był osobistym sekretarzem Prezesa Rady Ministrów, Jerzego Buzka.
Pełnił też funkcję wiceprezydenta miasta Zgierz odpowiedzialnym za finanse, oświatę, kulturę, sport oraz inwestycje i pozyskiwanie funduszy europejskich. Zajmował to stanowisko od 2002 do 2006 roku.
Krzysztof Kwiatkowski działał w Akcji Wyborczej "Solidarność". Następnie należał do Porozumienia Centrum i Ruchu Społecznego AWS.
W 2004 r. wstąpił do Platformy Obywatelskiej i był jej członkiem do 2013 roku.
W roku 2006 bez powodzenia kandydował na urząd Prezydenta Miasta Łodzi. Przegrał w drugiej turze z Jerzym Kropiwnickim. W tym samym roku został radnym sejmiku województwa łódzkiego. Objął tam stanowisko wiceprzewodniczącego.
Krzysztof Kwiatkowski wystartował w 2007 r. w wyborach parlamentarnych z ramienia PO. Uzyskał mandat senatorski. Został senatorem VII kadencji. W Senacie kierował Komisją Ustawodawczą.
W lutym 2009 roku został sekretarzem stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości. W październiku tego samego roku Krzysztof Kwiatkowski objął stanowisko Ministra Sprawiedliwości i jednocześnie Prokuratora Generalnego. Gdy ustawowo rozdzielono te funkcje, Krzysztofa Kwiatkowskiego na stanowisku prokuratora generalnego zastąpił w marcu 2010 r. Andrzej Seremet.
Krzysztof Kwiatkowski został 11 kwietnia 2010 roku członkiem Międzyresortowego Zespołu do spraw koordynacji działań podejmowanych w związku z tragicznym wypadkiem lotniczym pod Smoleńskiem, który po katastrofie polskiego Tu-154 w Smoleńsku powołał premier
Donald Tusk.
W roku 2011 Krzysztof Kwiatkowski uzyskał mandat poselski jako kandydat z listy Platformy Obywatelskiej.
W lipcu 2013 roku Sejm powołał Krzysztofa Kwiatkowskiego na stanowisko prezesa Najwyższej Izby Kontroli. W tym samym miesiącu zrezygnował z członkostwa w Platformie Obywatelskiej. Był prezesem NIK od 27 sierpnia 2013 roku do 30 sierpnia 2019 roku.
Krzysztof Kwiatkowski w wyborach parlamentarnych w 2019 r. uzyskał mandat senatora jako kandydat z własnego komitetu KWW Krzysztofa Kwiatkowskiego.
17 stycznia 2020 roku Krzysztof Kwiatkowski został wybrany przez Senat na członka Krajowej Rady Sądownictwa.
W wyborach parlamentarnych w 2023 r. został senatorem XI kadencji.
Krzysztof Kwiatkowski - odznaczenia i wyróżnienia
Krzysztof Kwiatkowski otrzymał wiele odznaczeń i wyróżnień. W 2011 r. otrzymał węgierski Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Zasługi Republiki Węgierskiej.
W 2013 roku uhonorowano go Nagrodą im. Andrzeja Bączkowskiego.
W 2014 r. przyznano mu Odznakę "Za Zasługi dla Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej".
W 2019 r. otrzymał ukraiński Order Księcia Jarosława Mądrego V klasy.
Krzysztof Kwiatkowski - życie prywatne
Żoną Krzysztofa Kwiatkowskiego była Renata Kwiatkowska, znana łódzka dziennikarka. Para rozwiodła się w 2017 roku. Mają dwóch synów - Kubę i Michała.
Krzysztof Kwiatkowski jest synem Marianny, pielęgniarki i Edmunda Kwiatkowskiego, znanego zapaśnika i medalisty mistrzostw świata. Krzysztof Kwiatkowski ma brata - Sebastiana.