Reklama

Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego znów zatrzymany. Są kolejne zarzuty

Centralne Biuro Antykorupcyjne po raz kolejny zatrzymało Jarosława Górczyńskiego, prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego. Prokuratura Krajowa przekazała, że włodarz usłyszy kolejne zarzuty. Służby po raz pierwszy zatrzymały Górczyńskiego w marcu tego roku, po czym samorządowiec został zawieszony w pełnieniu obowiązków służbowych.

Zatrzymania dokonano na polecenie prokuratora Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach.

CBA ponownie zatrzymało prezydenta miasta

Po doprowadzeniu do śląskiego wydziału Prokuratury Krajowej w Katowicach prokurator przedstawi zatrzymanemu kolejne zarzuty. - Do czasu zakończenia czynności z podejrzanym, prokuratura nie będzie przekazywała szerszych informacji o sprawie - przekazano.

W marcu bieżącego roku Górczyński został zawieszony w pełnieniu obowiązków służbowych na mocy postanowienia prokuratora w związku z korupcyjnymi zarzutami.

Reklama

Po tym, jak dokonano pierwszego zatrzymania, prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego skomentował sprawę za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Prezydent Górczyński zatrzymany kolejny raz. "Jestem niewinny"

"Szanowni Państwo jestem niewinny. Kluczowe znaczenie ma polityczne tło sprawy, rzekome zdarzenie sprzed wielu lat ponownie wybucha przed wyborami. Ostatnio, przez lata, prowadzone przeciwko mnie postępowanie zakończyło się trzema wyrokami stwierdzającymi niewinność. Jestem przekonany, że czeka mnie ta sama droga, w której prawda zwycięży" - napisał ponad dwa miesiące temu na Facebooku.

Dodał, że wideo opublikowane przez służby, na którym widać rzekomo, jak przyjmuje łapówkę, zostało zmanipulowane i ma wybiórczy charakter.

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Jarosław Górczyński | Ostrowiec Świętokrzyski | CBA | łapówka

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy