Reklama

Rosja traci przez wojnę w Ukrainie. Zniszczono jednostki o wartości 3 mld dolarów

Na portalu ukraińskiej edycji czasopisma "Forbes", pojawiła się informacja o stratach, jakie w wyniku inwazji na Ukrainę poniosło rosyjskie wojsko. W sumie, broniący swojej niezależności Ukraińcy zniszczyli 1902 jednostki uzbrojenia - ich łączna wartość to 3 mld dolarów. Z kolei na londyńskiej giełdzie wartość akcji 23 rosyjskich firm, w tym Gazpromu, Sbierbanku i Rosnieftu, spadła łącznie o 572 mld dolarów.

Mija dziesięć dni od rozpoczęcia putinowskiej agresji na Ukrainę. Plany prezydenta Rosji zakładały wojnę błyskawiczną, Putin mocno się jednak przeliczył, a w wyniku działań wojennych, rosyjskie wojsko ponosi ogromne straty. Mówi się o 10 tys. zabitych żołnierzy i niemal 2 tys. zniszczonych jednostek wojskowych. 

Rosja atakuje Ukrainę. Kreml stracił sprzęt za 3 mld dolarów

Od początku inwazji na Ukrainę zniszczono 1902 jednostki uzbrojenia i sprzętu wojskowego Rosji, których wartość wyceniono na 3 mld dolarów - poinformował portal ukraińskiej edycji czasopisma "Forbes".

Wśród zniszczonego wyposażenia znajdują się m.in. 33 samoloty, 37 śmigłowców, 251 czołgów i 939 opancerzonych wozów bojowych. Wartość zniszczonych czołgów oszacowano na miliard dolarów, samolotów i helikopterów - 1,1 mld dolarów, wozów opancerzonych - 0,6 mld USD.

Reklama

Według danych Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy od początku wojny zginęło ponad 10 tys. żołnierzy rosyjskich.

Wojna w Ukrainie. Traci nie tylko wojsko, firmy i biznesmeni liczą straty w setkach miliardów

W wyniku wojny rozpoczętej przez Rosję 24 lutego straty finansowe ponieśli również rosyjscy biznesmeni. Na samej giełdzie londyńskiej wartość akcji 23 rosyjskich firm, w tym Gazpromu, Sbierbanku i Rosnieftu, spadła łącznie o 572 mld dolarów.

Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział w sobotę, że "nałożone na Rosję przez Zachód sankcje przypominają wypowiedzenie wojny"


INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: wojna rosja ukraina

Reklama

Reklama

Reklama