Reklama

Reklama

Prowokacje w Czarnobylu. Ukraina: Rosjanie imitują walki nad elektrownią

"​Rosjanie imitują walki powietrzne nad elektrownią w Czarnobylu. To prowokacja, by obwinić Ukrainę" - podała rządowa agencja, która odpowiada za Czarnobylską Strefę Wykluczenia. Jak dodała, władze w Kijowie nie prowadzą działań bojowych w rejonie dawnej elektrowni atomowej.

"Mamy informację o przygotowaniach prowokacyjnych nieprawdziwych wiadomości o tym, że Ukraina ostrzeliwuje okupantów w Czarnobylu nad niebezpiecznymi obiektami. W Czarnobylu nie ma naszych wojsk. Państwo Ukraina nie prowadzi działań bojowych w Czarnobylu" - przekazała agencja kontrolowana przez kijowski rząd.

Czarnobyl. Rosjanie kontrolują teren elektrowni. Nie wiadomo, czy są straty

Urząd podał, że pracownicy przedsiębiorstw na terenie strefy wykluczenia wokół elektrowni kontynuują działania na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa, pomimo zajęcia elektrowni przez Rosjan. Wcześniej informowano, że po wejściu tam z terytorium Białorusi rosyjskich wojsk podwyższyły się wskaźniki szkodliwego promieniowania.

Reklama

W czwartek rosyjskie wojska zajęły teren elektrowni jądrowej. Przedstawiciel biura prezydenta Mychajło Podolak przekazał, że stan obiektów byłej czarnobylskiej elektrowni atomowej, osłony i zbiornika odpadów jądrowych nie jest znany.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy