Reklama

Reklama

Okrutne tortury Rosjan. Oprawca z nagrania zidentyfikowany

Na prorosyjskich telegramowych kontach pojawiło się nagranie, na którym Rosjanin torturuje pojmanego ukraińskiego żołnierza. W pewnym momencie okupant obcina jeńcowi genitalia przy pomocy noża do kartonów. Internautom i ukraińskim służbom udało się zidentyfikować oprawcę.

Autentyczność nagrania potwierdza brytyjska redakcja serwisu Bellingcat, specjalizującego się w dziennikarstwie śledczym - przekazał na Twitterze Maxim Tucker, korespondent "The Times" w Ukrainie. Film jest na tyle drastyczny, że nie zdecydowaliśmy się na jego publikację.

Doradca ukraińskiego MSW Anton Heraszczenko przekazał, że Ukrainiec nie przeżył tortur.

"Zostanie odnaleziony i zlikwidowany"

Oprawca, który torturował Ukraińca został zidentyfikowany jako Aroszynow Witalij Waleriewicz. Żołnierz pochodzący z Republiki Kałmucji został rozpoznany po charakterystycznym kapeluszu i bransolecie. W przeszłości mężczyzna brał udział w propagandowych filmach na wojnie. Według nieoficjalnych informacji, ma być członkiem tzw. Grupy Wagnera.

Reklama

"Drań, który w okrutny sposób zamęczył na śmierć żołnierza Sił Zbrojnych Ukrainy zostanie odnaleziony i zlikwidowany" - zapowiedział Heraszczenko, który opublikował pełne dane oprawcy.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy