Reklama

Reklama

Duży sukces Ukraińców pod Chersoniem. Zniszczono skład rosyjskiej amunicji

Ukraińskie wojsko odniosło sukces w walkach pod Chersoniem. Jak przekazano, Rosjanie zostali pozbawieni ważnego magazynu - chodzi o znajdujący się tam skład amunicji.

Dowództwo operacyjne Południe przekazało w poniedziałek 16 maja informacje na temat kolejnego udanego ataku sił ukraińskich na rosyjskie pozycje w okupowanej Czornobajiwce pod Chersoniem.

Wojna w Ukrainie. Rosjanie stracili skład amunicji

"W wyniku ataku zniszczono skład amunicji, zginęło 75 żołnierzy. Zniszczono także blisko 20 jednostek sprzętu, w tym cztery haubice holowane i dwie samobieżne Msta-S, cztery zestawy moździerzowe, dwa wozy opancerzone i cztery samochody, dwie stacje remontowe i jeden bezzałogowiec" - podano w komunikacie. 

Według ustaleń sił ukraińskich, w obwodach chersońskim i mikołajowskim, na południu Ukrainy, wojska rosyjskie umacniają się na zajętych rubieżach, nie prowadząc działań ofensywnych.

Reklama

"Wojska rosyjskie próbują umocnić swoje pozycje na Wyspie Węży na Morzu Czarnym i zorganizować dostawy sprzętu" - przekazało dowództwo operacyjne Południe.

"Rosyjskie zgrupowanie w północno-zachodniej części Morza Czarnego to dwa okręty wyposażone w rakiety manewrujące oraz sześć dużych okrętów desantowych" - dodano.

Relacja z wydarzeń w Ukrainie NA ŻYWO

Reklama

Reklama

Reklama