Reklama

Reklama

Matura 2022: Arkusz CKE i odpowiedzi z matematyki

Matura 2022 w pełni. Dziś abiturienci napisali egzamin z matematyki na poziomie podstawowym. Arkusz Centralnej Komisji Egzaminacyjnej oraz nieoficjalne odpowiedzi z tego przedmiotu są już w całości dostępne w Interii. Poniżej prezentujemy zaproponowane przez naszych ekspertów rozwiązania zadań maturalnych. Matematyka na poziomie podstawowym to jeden z egzaminów obowiązkowych podczas matury 2022. Przystąpiło do niego około 290 tys. abiturientów. Jeśli szukacie odpowiedzi i arkusza maturalnego z matematyki, to dobrze trafiliście.

Matura 2022 trwa od 4 maja. Wczoraj maturzyści rozpoczęli swoje zmagania z zadaniami egzaminacyjnymi od egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym. Dziś, czyli 5 maja, abiturienci napisali maturę z matematyki na poziomie podstawowym. To kolejny z egzaminów obowiązkowych. Do tej grupy zalicza się również wczorajszy egzamin z języka polskiego oraz egzamin z języka obcego nowożytnego, który maturzyści będą pisać jutro.

Kto zda maturę 2022? Ci, którzy uzyskają przynajmniej 30 proc. punktów z każdego z powyższych egzaminów. Dodatkowo podczas matury 2022 każdy abiturient musi podejść do przynajmniej jednego przedmiotu na poziomie rozszerzonym. Tu jednak nie ma progu zdawalności. Samo przystąpienie oznacza jego zaliczenie.

Reklama

Jaka była matura z matematyki 2022?

Tegoroczna obowiązkowa matura z matematyki była trudna? Niektórzy maturzyści, z którymi rozmawiała Interia, nie kryją, że liczyli na prostsze zadania. - Nie poszło mi. Zadania były trudne. Bardzo się zawiodłam. Mam obawy, że mogę nie zdać - powiedziała nam Daria. W jej ocenie poziom był wyższy, niż na maturze próbnej.

Niektórzy twierdzą jednak inaczej. - Myślę, że w porównaniu do poprzednich lat, egzamin był łatwy. Liczę na 70 proc., a nawet specjalnie się nie uczyłem - powiedział Interii Damian.

Matura 2022. Arkusz CKE i odpowiedzi w Interii

Od początku tegorocznych matur w raporcie specjalnym Interii "Matura 2022. Arkusze" codziennie po zakończeniu egzaminów publikujemy arkusze CKE wraz z odpowiedziami, które zaproponują nasi eksperci.

Pierwszy rozwiązany przez naszych specjalistów arkusz maturalny pojawił się już wczoraj. Na pierwszy ogień poszedł egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym. Arkusz CKE i nieoficjalne odpowiedzi znajdziecie TUTAJ.

Matematyka, poziom podstawowy. Arkusz maturalny i nieoficjalne odpowiedzi

Także dziś znajdziecie u nas arkusz CKE oraz proponowane rozwiązania z matematyki na poziomie podstawowej. Arkusz maturalny opublikowaliśmy tuż po 14.00, a potem minuta po minucie pojawiały się kolejne odpowiedzi opracowane przez naszych ekspertów.

Tutaj można pobrać ARKUSZ CKE 2022 z matematyki 

A tutaj dostępny jest arkusz Matura 2022 matematyka w języku ukraińskim

Poniżej natomiast publikujemy nieoficjalne odpowiedzi z matury z matematyki przygotowane przez naszych specjalistów:

Zadanie 29

Zadanie 30

Zadanie 31

Zadanie 32

Zadanie 33

Zadanie 34

Zadanie 35

Matura 2022 z matematyki

Do matury z matematyki w 2022 roku przystąpiło niemal 290 tys. uczniów. W tym 41 obywateli Ukrainy. To osoby, które znalazły się w Polsce w wyniku ataku Rosji na Ukrainę po 24 lutego br.

Matura z matematyki trwała 170 minut. W tym czasie maturzyści zmierzyli się z zadaniami zamkniętymi oraz otwartymi krótkiej i rozszerzonej odpowiedzi. Za poprawne rozwiązanie wszystkich zadań zdający mogli otrzymać w sumie 45 punktów (28 punktów z zadań zamkniętych i 17 punktów z zadań otwartych).
Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy