Reklama

Reklama

Szczepienia. USA: Sieć klinik zwolniła 1400 osób. Nie chcieli się zaszczepić

​Northwell Health, nowojorska sieć punktów opieki zdrowotnej, zwolniła 1400 osób, które nie zaszczepiły się przeciwko COVID-19. Od kilku dni w stanie Nowy Jork pracownicy medyczni mają obowiązek przyjęcia preparatu chroniącego przed chorobą wywołaną przez koronawirusa.

Szczepienia obowiązkowe

W minionym tygodniu w stanie Nowy Jork wszedł w życie obowiązek szczepień przeciwko COVID-19 dla pracowników opieki zdrowotnej.

Według danych stanowych 87 proc. personelu szpitalnego jest w pełni zaszczepionych, a 92 proc. wszystkich pracowników szpitali i domów opieki nad osobami starszymi chociaż częściowo.

Wiceprezes ds. PR firmy Northwell Health Joe Kemp powiedział w rozmowie z the Hill, że przerwano współpracę z 1,4 tys. osobami, ponieważ się nie zaszczepiły. Zakład zatrudnia łącznie 76 tys. pracowników.

- Z dumą możemy obwieścić, że nasz personel - największy w stanie Nowy Jork - jest teraz w 100 proc. zaszczepiony - ogłosił.

Reklama


Celem szczepienia, nie zwolnienia

W rozmowie z Reuterem Kemp wyjaśnił, że celem nie było zwalnianie pracowników, tylko "zaszczepienie ludzi".

- Żałujemy utraty każdego pracownika w tych okolicznościach. Jesteśmy winni naszemu personelowi i pacjentom gwarancję, że jesteśmy w 100 proc. zaszczepieni przeciwko COVID-19 - zaznaczył.

Czytaj też: Wszystkich Świętych. Czy cmentarze będą otwarte? Adam Niedzielski: Najprawdopodobniej tak

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje