Reklama

Reklama

Specjalna przepustka dla zaszczepionych w Izraelu

Od przyszłego tygodnia Izrael zostanie podzielony na pół - tak "The Guardian" opisuje rządowe plany. Osoby zaszczepione i te, które przeszły COVID-19, otrzymają specjalne przywileje tzw. zieloną przepustkę.

Chodzi o specjalny certyfikat w aplikacji mobilnej, który ma pomóc w ponownym otwarciu gospodarki. Prawie 50 proc. populacji Izraela, które zdecydowało się na zaszczepienie przeciw COVID-19 otrzyma tzw. zieloną przepustkę. Certyfikaty mają być wydawane tydzień po przyjęciu drugiej dawki szczepionki. Otrzymają je także ozdrowieńcy. 

Reklama

Specjalny karnet umożliwi dostęp do siłowni, hoteli, basenów, koncertów i miejsc kultu już za tydzień. Restauracje i bary zostaną włączone do programu na początku marca.

"Tak będzie wyglądał pierwszy etap powrotu do prawie normalnego życia" - mówił minister zdrowia Izreala Yuli Edelstein. 

"Każdy, kto się nie zaszczepi, zostanie pozostawiony samemu sobie" - zapowiedział, apelując do Izraelczyków, by decydowali się na szczepienia. 

Mimo że szczepienia w Izraelu przebiegają w najszybszym tempie na świecie, rządzący mają obawy w związku z niechęcią do szczepień wśród osób poniżej 50. roku życia. Dziennik "Times of Israel" informował, że rząd szykuje ustawę, która zobowiąże wszystkich, których praca wymaga dużego kontaktu z ludźmi, do zaszczepienia się lub poddawania się testom co dwa dni.

Rozlicz pit online już teraz lub pobierz darmowy program


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje