Reklama

Reklama

Media: To przekonało Włochów do szczepień na COVID-19

Przepustka covidowa nakłoniła ludzi do przyjęcia szczepionki przeciw COVID-19 - donosi włoska prasa. Jak czytamy w dzienniku "Corriere della Sera", najbardziej do szczepień przekonali się 20-latkowie. Bez przepustki we Włoszech nie można wejść m.in. do restauracji, barów, pociągów, na basen, nie można też uczestniczyć w imprezach masowych.

Od 1 lipca, gdy zaczął obowiązywać tzw. Green Pass, najwięcej szczepień zanotowano w grupie wiekowej 20-29 lat. 75 procent osób przyjęło co najmniej jedną dawkę.

4,5 miliona zaszczepionych osób w tym wieku wyprzedziło 30- i 40-latków - podkreśla włoska gazeta w analizie danych resortu zdrowia.

Kolejne odnotowane zjawisko to stały wzrost szczepień w grupie 12-19 lat. Po pierwszej dawce jest około 60 procent dzieci i młodzieży.

- Młodzież daje lekcję wszystkim. Zrozumiała lepiej niż inni, że szczepionka jest narzędziem wolności - powiedział minister zdrowia Włoch Roberto Speranza.

Reklama

W czasie wakacji to przede wszystkim młodzi ludzie zgłaszali się na szczepienia i to mimo znacznie niższego ryzyka ciężkich powikłań z powodu COVID-19.

Jest to efekt działania wymogu przepustki sanitarnej - zauważa "Corriere della Sera". W artykule położono nacisk na to, że młodzież okazała się "najbardziej dalekowzroczna i wspaniałomyślna", jeśli chodzi o wnoszenie wkładu na rzecz wychodzenia kraju z kryzysu na tle pandemii.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy