Reklama

Reklama

Holandia: Pomylili szczepionki. AstraZeneca zamiast Moderny

20 osób w Groningen w Holandii zamiast szczepionki przeciw COVID-19 firmy Moderna otrzymało preparat AstraZeneca. - Bardzo żałujemy tego zdarzenia i podjęliśmy środki, aby zapobiec takim incydentom w przyszłości - głosi oświadczenie przygodni.

Po raz pierwszy od dwóch tygodni liczba osób zakażonych koronawirusem przekroczyła w Holandii 1000. W sobotę zarejestrowano 1146 nowych infekcji. 

Dane udostępnione w niedzielę przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego (RIVM) wskazują na rosnącą liczbę zachorowań na koronawirusa w Holandii. Liczba zakażeń w sobotę była ponad dwukrotnie większa niż tydzień temu, kiedy RIVM zgłosił 556 nowych infekcji.

- To czwarty dzień z rzędu, kiedy rośnie liczba zachorowań - sprecyzował instytut. Średnia liczba infekcji w ciągu ostatnich siedmiu dni wynosi obecnie 740, w porównaniu do 651 w ostatnią sobotę.

Reklama

Najwięcej pozytywnych testów na koronawirusa zgłoszono w sobotę w Amsterdamie (89) oraz w Rotterdamie (77).

Jednocześnie spada liczba pacjentów z COVID-19 w szpitalach. W sobotę było ich 230, a dzień wcześniej 248. Spada także liczba chorych na koronawirusa na oddziałach intensywnej terapii. Jest ich obecnie 102.

Nie ten preparat

Przychodnia publiczna GGD w Groningen poinformowała, że w sobotę przez pomyłkę 20 osobom podano preparat AstraZeneki zamiast Moderny.

"Bardzo żałujemy tego zdarzenia i podjęliśmy środki, aby zapobiec takim incydentom w przyszłości" - głosi oświadczenie przygodni. - Poinformowaliśmy o tym lekarzy rodzinnych osób, którym pomyłkowo podaliśmy preparat AstraZeneki - przekazano.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy