Reklama

Żubr chciał przejść przez jezdnię. Przeszkodził mu radiowóz

Nagranie z żubrem spacerującym w centrum Hajnówki stało się hitem sieci. Widać na nim zwierzę, które zmierza w kierunku przejścia dla pieszych, po czym na widok radiowozu policyjnego zaczyna się wycofywać i odchodzić z powrotem w przeciwnym kierunku. Jak można przeczytać pod opublikowanym filmem: "Takie rzeczy tylko na Podlasiu".

W województwie podlaskim doszło do nietypowego zdarzenia - po centrum Hajnówki spacerował żubr. Ogromne zwierzę dostojnym krokiem zbliżało się do jezdni, tuż przy przejściu dla pieszych.

W tym momencie jednak nadjechał policyjny radiowóz z włączonymi sygnałami świetlnymi. Zwierzę, jak można zauważyć na opublikowanym w internecie nagraniu, przez chwilę zastygło w bezruchu i zaczęło się wahać. 

Kilka sekund później radiowóz przejechał na drugą stronę ulicy i przystanął tuż obok żubra. Zrezygnowane zwierzę w końcu odwróciło się i powoli zaczęło iść w przeciwną stronę w kierunku terenów zielonych.

Reklama

Hajnówka: Żubr chciał przejść przez jezdnię. Internauci: Pełna kulturka

Film, który zrobił furorę w sieci, opatrzono podpisem "Takie rzeczy tylko na Podlasiu". Również w gronie pozostałych internautów nagranie wzbudziło duży entuzjazm. 

Wśród setek komentarzy powtarzają się słowa uznania dla piękna i dostojności zwierzęcia, ale także odniesienia do jego "pełnej kulturki" - żubr w końcu jezdnię zamierzał przekroczyć na oznakowanym przejściu dla pieszych.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: żubr | radiowóz | przejście dla pieszych

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy