Reklama

Warszawa: Podejrzany o pobicie Ukraińca zatrzymany

40-letni obywatel Armenii został zatrzymany w związku z podejrzeniem o udział w pobiciu. Ofiarą miał być Ukrainiec, który w wyniku zajścia stracił oko. Zatrzymania dokonali policjanci z warszawskiej Woli - poinformowała rzeczniczka wolskiej policji kom. Marta Sulowska.

Jak przekazała komisarz Sulowska do zdarzenia doszło w październiku ubiegłego roku. "Policjanci z wolskiej komendy otrzymali zgłoszenie o napaści na obywatela Ukrainy. Z wstępnych informacji wynika, że pokrzywdzony został zaatakowany na bazarze przez nieznanego mu mężczyznę" - powiedziała policjantka.

Według informacji śledczych 40-letni obywatel Armenii uderzył pięścią w twarz obywatela Ukrainy, przez co pokrzywdzony stracił oko. "Zaraz po tym mężczyzna uciekł, a pokrzywdzony trafił do szpitala" - dodała.

"Śledczy wytypowali mężczyznę"

"Po wykonaniu czynności procesowych przez śledczych do działań włączyli się policjanci operacyjni. W wyniku ustaleń i zgromadzonego na każdym etapie materiału dowodowego śledczy wytypowali mężczyznę mogącego mieć związek ze zdarzeniem" - przekazała policjantka.

Reklama

Do zatrzymania 40-letniego obywatela Armenii doszło kilka dni temu na warszawskich Włochach. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszkodzenia ciała w postaci ciężkiego kalectwa.

Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Może mu grozić do 10 lat więzienia. 

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy