Reklama

Reklama

Warszawa: 67 proc. uczniów szkół ponadpodstawowych nie chodzi ani na religię, ani na etykę

Prawie 67 proc. uczniów szkół ponadpodstawowych w Warszawie nie uczęszcza ani na religię, ani na etykę - wynika z informacji opublikowanej przez wiceprezydent stolicy Renatę Kazanowską.

Wiceprezydent Warszawy Renata Kazanowska opublikowała na Twitterze informację dotyczącą uczęszczania uczniów stołecznych szkół na zajęcia z religii i etyki. O te dane zostały zapytane wszystkie warszawskie placówki, których jest ponad 440. 

Ilu uczniów chodzi na religię, a ilu na etykę?

"Otrzymywałam wiele pytań o to, ilu uczniów warszawskich szkół chodzi na lekcje religii i/lub etyki (przypomnę są to przedmioty nieobowiązkowe)" - napisała na Twitterze Kazanowska. 

Z opublikowanych danych wynika, że do szkół podstawowych w Warszawie uczęszcza 133 tys. uczniów. 67,6 proc. (89,9 tys.) z nich bierze udział w lekcjach religii, a 8,7 proc. (11,5 tys.) etyki. Na żaden z tych przedmiotów nie chodzi 19,2 proc. (25,5 tys.) uczniów.

ZOBACZ: Abp Wojciech Polak: Jesteśmy w środku kryzysu

W stołecznych szkołach ponadpodstawowych uczy się z kolei 83 tys. uczniów. 30,9 proc. (25,6 tys.) z nich chodzi na religię, 2,3 tys. proc. (1,9 tys.) na etykę, a 66,7 proc., czyli 55,4 tys. osób nie uczęszcza na żadne z tych zajęć. 

Reklama

Religia i etyka w szkole

Religię do szkół wprowadzono w 1990 r. na mocy instrukcji Ministra Edukacji Narodowej. W 1992 r. MEN wydało rozporządzenie w sprawie warunków i sposobu organizowania nauki religii w publicznych przedszkolach i szkołach. Zgodnie z nim rodzice mogą wybrać, czy dziecko będzie chodzić na lekcje etyki, religii, czy nie będzie uczestniczyć ani w jednych, ani w drugich. 
Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy