Reklama

Wykład Jerzego Zięby w Nowym Sączu. Prokuratura wszczęła śledztwo

Na wykład propagatora naturoterapii Jerzego Zięby w Nowym Sączu przybyło ponad 200 osób. Tylko jedna z nich miała założoną maseczkę. Prokuratura wszczęła śledztwo dotyczące domniemanego spowodowania zagrożenia epidemiologicznego.Ze wstępnych informacji śledczych wynika, że na spotkaniu z Jerzym Ziębą w nowosądeckim Miejskim Ośrodku Kultury 11 grudnia było obecnych ponad 200 osób. Zdecydowana większość uczestników nie miała maseczek i nie zachowywała dystansu. Tylko część deklarowała, że jest zaszczepiona.

Śledztwo jest prowadzone w sprawie, a nie przeciwko konkretnej osobie.

- Zostało wszczęte śledztwo z artykułu 165 dotyczące domniemanego sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób poprzez spowodowanie zagrożenia epidemiologicznego. Przedmiotem tego postępowania jest przede wszystkim określenie okoliczności zdarzenia i ustalenie, czy przeprowadzone w Nowym Sączu spotkanie mogło doprowadzić do spowodowanie zagrożenia epidemiologicznego - poinformował prokurator rejonowy w Nowym Sączu Jarosław Łukacz.

Reklama

Wykład Jerzego Zięby. Śledczy przesłuchali już świadków

Jak wyjaśnił prokurator rejonowy w Nowym Sączu, chodzi o formę tego spotkania. Śledczy mają przeanalizować poszczególne przepisy w zakresie organizacji tego typu spotkań i ustalić, czy zostało naruszone prawo w tym zakresie. Dotychczas zabezpieczono dokumentację, nagrania z monitoringu i dokonano wstępnych przesłuchań świadków.

- Obecnie trwają czynności procesowe. Będziemy pozyskiwali dokumentację z sanepidu i ustalali faktyczną liczbę uczestników spotkania. To przestępstwo jest zagrożony karą od sześciu miesięcy do ośmiu lat pozbawienia wolności - powiedział prokurator rejonowy Jarosław Łukacz.

Jerzy Zięba jest propagatorem naturoterapii oraz autorem książki "Ukryte terapie. Czego ci lekarz nie powie".


PAP
Dowiedz się więcej na temat: Jerzy Zięba | Nowy Sącz | wykład Zięby

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy