Reklama

Reklama

Przerwany wykład Jerzego Zięby. Policja chce surowych konsekwencji

Policja złożyła wniosek do prokuratury ws. wykładu w Nowym Sączu Jerzego Zięby, propagatora tzw. naturoterapii. Mundurowi wnioskują o wszczęcie śledztwa pod kątem przestępstwa szerzenia zagrożenia epidemiologicznego. Podczas wykładu Zięby na widowni zebrało się 230 osób, tylko jedna była w maseczce.

"Materiał dowodowy został przesłany do Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu z wnioskiem o wszczęcie śledztwa z artykułu 165 kodeksu karnego. Decyzję co do wszczęcia śledztwa podejmie prokuratura" - powiedziała rzeczniczka nowosądeckiej policji Justyna Basiaga.

Organizatorowi sobotniego spotkania może grozić kara do ośmiu lat pozbawienia wolności. Salę w nowosądeckim Miejskim Ośrodku Kultury miał udostępnić nieodpłatnie prezydent miasta Ludomir Handzel. Na wykład propagatora tzw. naturoterapii i autora książki "Ukryte terapie. Czego ci lekarz nie powie" Jerzego Zięby w Nowym Sączu wstęp był wolny. Kontrolę w asyście policji przeprowadził sanepid.

Reklama

"Na sali nikt nie miał maseczki"

Według relacji policji organizator od każdej osoby pobierał oświadczenie, na którym wchodzący deklarował, czy jest zaszczepiony. Z ustaleń policji wynika, że tylko część osób zadeklarowała, że jest zaszczepiona przeciwko covid. Na sali natomiast nikt nie miał maseczki, oprócz jednej dziennikarki.

Jak wyjaśnił prezydent Nowego Sącza w oświadczeniu przesłanym prasie, kilka tygodni temu grupa mieszkańców zwróciła się do niego z prośbą o miejsce na zorganizowanie spotkania dotyczącego układu odpornościowego.

"Jestem zawsze otwarty na propozycje mieszkańców. To dla mnie jest rutynowe działanie. Nie do nas należy cenzura, czy ocena merytoryczna lub karna działań mieszkańców. Od tego są odpowiedni służby. Miasto nie było organizatorem spotkania w MOK w ostatnią sobotę" - czytamy w oświadczeniu Ludomira Handzla.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL