Reklama

Reklama

Prezydent na nartach. Weźmie udział w charytatywnym maratonie

Prezydent Andrzej Duda kończy izolację po zakażeniu koronawirusem. Szef Gabinetu Prezydenta Paweł Szrot poinformował, że prezydent jako ozdrowieniec, weźmie w niedzielę udział w charytatywnym maratonie narciarskim w Zakopanem.

W ubiegłą środę poinformowano, że w związku z przypadkami zachorowań w Kancelarii Prezydenta Andrzej Duda przeprowadził test na obecność koronawirusa, który dał pozytywny wynik oraz że - zgodnie z przepisami - prezydent rozpoczął izolację.

Jak przekazał szef Gabinetu Prezydenta Paweł Szrot prezydent - po skończonej izolacji, jako ozdrowieniec - w niedzielę weźmie udział w charytatywnym maratonie narciarskim w Zakopanem.

Charytatywne zawody z udziałem głowy państwa odbywają się w Zakopanem co roku. Prezydent kilkukrotnie inaugurował już "12H Slalom Maraton Zakopane".

Reklama

Wsparcie dla sportowców z niepełnosprawnością

Pomysłodawczynią tych zawodów jest olimpijka i wielokrotna mistrzyni Polski w narciarstwie alpejskim prezes fundacji Handicap Małgorzata Tlałka-Długosz. Podczas trwającego 12 godzin narciarskiego maratonu, czołowi polscy narciarze wraz z podopiecznymi fundacji bez przerwy pokonują slalom, chcąc w tym czasie zjechać jak najwięcej razy. Każdy przejechany kilometr oznacza więcej pieniędzy na działalność fundacji Handicap Zakopane. Dwa lata temu narciarze, na czele z prezydentem, przejechali blisko 700 km.

"16 stycznia 2022 roku na Polanie Szymoszkowej ponownie ścigamy się na nartach charytatywnie, aby ^wyjeździć^ jak największe wsparcie dla sportowców z niepełnosprawnością" - informuje Fundacja na swej stronie internetowej.

Fundacja Integracji Przez Sport HANDICAP Zakopane jest organizacją pozarządową, której celem jest m.in. organizacja i promowanie kultury fizycznej i sportu, szczególnie wśród osób czasowo lub trwale niepełnosprawnych oraz integracja sportowców o zróżnicowanych możliwościach psycho-fizycznych.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL