Reklama

Reklama

Pożar hali w Kętach. 100 strażaków w akcji

Płonie wypełniona wyrobami z papieru duża hala w Kętach w zachodniej części Małopolski. Ogień zauważono przed godziną 21 w poniedziałek. Akcja gaszenia hali trwa do tej pory, ale strażakom udało się powstrzymać rozprzestrzenianie płomieni. Mł. bryg. Sebastian Woźniak z komendy wojewódzkiej PSP w Krakowie zapewnił, że nie wystąpiło zagrożenie ekologiczne.

- W hali składowane były bele papieru. Nie płoną tam substancje niebezpieczne. Oczywiście, przebywanie w atmosferze środowiska pożarowego nie jest bezpieczne, dlatego należy zachować ostrożność. W okolicy mieszkańcy nie powinni wietrzyć mieszkań. Jednakże zagrożenia, które wymagałoby ewakuacji kogokolwiek, nie ma - zapewnił mł. bryg. Sebastian Woźniak.

Pożar został zauważony w poniedziałek około godziny 20:40. Słup ognia jest wysoki. Pożoga szybko ogarnęła całą, jednokondygnacyjną halę o wymiarach 25 m na 50 m. Ma ona konstrukcję stalową.

Reklama

- O piątej rano pożar nie był jeszcze opanowany, ale ogień już się nie rozprzestrzeniał. Był utrzymywany przez nas w ryzach. Ze względu na materiał, który płonie, wciąż nie możemy powiedzieć, że mamy stuprocentową kontrolę - relacjonował oficer dyżurny oświęcimskiej komendy Państwowej Straży Pożarnej.

Pożar w Kętach. Nawet 100 strażaków walczyło z ogniem

Pożar w szczytowym momencie gasiło 100 strażaków. We wtorek rano ich liczba zmniejszyła się do 34. 

- Organizujemy stanowiska czerpania wody, by była jej znaczna ilość. Musimy zwracać uwagę na własne bezpieczeństwo. Działania są trudne. Na miejscu jest samochód ze sprzętem do ochrony górnych dróg oddechowych. Akcja gaszenia może potrwać kilka godzin - mówił w nocy z poniedziałku na wtorek rzecznik małopolskiej Państwowej Straży Pożarnej.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama