Reklama

Policja bada sprawę z Oświęcimia. 14-latka miała prawie dwa promile

Policjanci interweniowali w Oświęcimiu wobec trzech pijanych nastolatek - poinformowała rzecznik tamtejszej komendy powiatowej Małgorzata Jurecka. Dwie trafiły pod opiekę rodziców, a trzecia - miała 1,9 promila alkoholu - do szpitala.

- W sobotę wieczorem otrzymaliśmy zgłoszenie, że na placu zabaw na osiedlu Stare Stawy przebywają pijane nastolatki. Z relacji osoby zgłaszającej wynikało, iż jedna z dziewcząt leży na ziemi - powiedziała Małgorzata Jurecka.

"Wypiły butelkę wódki o pojemności 0,7 l"

Na osiedle udał się policyjny patrol. Na placu zabaw zastali dwie 14-latki z gminy Brzeszcze oraz 15-letnią mieszkankę Oświęcimia. - Były pod silnym działaniem alkoholu i źle się czuły. Wspólnie wypiły butelkę wódki o pojemności 0,7 l. Mundurowi udzielili im pierwszej pomocy i wezwali pogotowie oraz rodziców - zrelacjonowała Jurecka.

Reklama

Policjantka poinformowała, że dwie nastolatki po badaniach zostały oddane pod opiekę rodziców. Jedna z 14-latek trafiła na leczenie do szpitala. - Badanie jej stanu trzeźwości wykazało 1,9 promila alkoholu - dodała Małgorzata Jurecka.

Policja zbada jak nastolatki weszły w posiadanie alkoholu

Pijanymi dziewczętami zajmie się wydział rodzinny i nieletnich sądu rejonowego w Oświęcimiu. - Wszczęta zostanie sprawa o przeciwdziałanie demoralizacji. Odrębne postępowanie prowadzone będzie w celu ustalenia okoliczności, w jakich nieletnie weszły w posiadanie alkoholu, a także czy doszło do przestępstwa rozpijania małoletnich - zaznaczyła rzecznik oświęcimskiej policji.

Małgorzata Jurecka przypominała, że czas spędzany poza domem przez nastolatków staje się czasem okazją do eksperymentowania z papierosami, alkoholem czy narkotykami. - W przypadku osób do 18 roku życia takie zachowanie stanowi przejaw demoralizacji - podkreśliła. 

Chcesz skomentować artykuł? Zrób to na Facebooku! 

PAP
Dowiedz się więcej na temat: pijane dziecko | policja | interwencja

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy