Reklama

Reklama

Małopolskie: Zderzenie pociągu z ciężarówką. Film z wypadku trafił do sieci

Na przejeździe kolejowym w Przesławicach niedaleko Krakowa doszło do zderzenia pociągu z samochodem ciężarowym. W wyniku wypadku zniszczeniu uległa naczepa drugiego pojazdu. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Do sieci trafiło wideo obrazujące moment uderzenia.

W poniedziałek około godziny 8:45 w Przesławicach koło Krakowa doszło do bardzo niebezpiecznego zdarzenia. Na jednym z tamtejszych przejazdów kolejowych, pociąg Kolei Małopolskich relacji Kraków - Sędziszów zderzył się z samochodem ciężarowym. W wyniku wypadku, naczepa tego drugiego rozpadła się na kawałki.

Do sieci trafiło wideo ukazujące moment uderzenia pociągu w ciężarówkę. Na nagraniu widać, jak maszynista w ostatniej chwili zauważył pojazd stojący na torach i trąbiąc ostrzegał jego kierowcę o nadchodzącym niebezpieczeństwie. Niestety, nie udało się uniknąć wypadku.

Reklama

Policja ustala okoliczności zdarzenia

Z informacji przekazanych przez "Radio Kraków" wynika, że kierowcą samochodu ciężarowego był 33-latek. W chwili zderzenia z pociągiem, mężczyzny prawdopodobnie nie było w pojeździe.

Na odcinku linii kolejowej nr 8 ruch pociągów odbywa się po jednym torze. Na miejscu pracują policjanci oraz strażacy. Trwa wyjaśnianie okoliczności, w jakich doszło do zdarzenia.

Na szczęście w wyniku wypadku nikt nie odniósł obrażeń. Skończyło się wyłącznie na stratach materialnych.

- Nikomu nic się nie stało. Uszkodzone zostało czoło pociągu oraz zniszczony sygnalizator drogowy. Podróżni pociągu Kolei Małopolskich zostali zabrani do Miechowa innym pociągiem i z Miechowa pojechali składem zastępczym, uruchomionym przez przewoźnika - poinformowała Dorota Szalacha z Zespołu Prasowego PKP PLK, w rozmowie z portalem "Na Kolei".

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy