Reklama

Reklama

16-latka porysowała auta kamieniami. "Tarasowały jej drogę"

16-latka, która porysowała kamieniami kilkanaście samochodów, została zatrzymana przez policjantów na terenie powiatu myślenickiego. Jak tłumaczyła, pojazdy tarasowały jej przejście. Poczynione przez nią szkody wyceniono na ponad 20 tys. zł.

Rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń poinformował we wtorek, że nastolatka została ujęta na gorącym uczynku przez właściciela jednego z uszkodzonych pojazdów. Siedząc w swoim samochodzie, zobaczył on nadchodzącą młodą dziewczynę, a następnie usłyszał dźwięk obcierania karoserii.

- Gdy wyszedł, spostrzegł, że wzdłuż boku samochodu jest długa rysa na lakierze, obejmująca dwoje drzwi. Wówczas zwrócił uwagę na będącą już w oddali nastolatkę. Ta, na jego oczach podniosła z ziemi kamień i zarysowała kolejny samochód - relacjonował Gleń.

Reklama

Ujęta, gdy zawróciła po upuszczony telefon

Według niego kierowca ujął uciekającą 16-latkę, gdy zawróciła po upuszczony telefon. Następnie poinformował o zajściu policję, która zatrzymała dziewczynę.

Myśleniccy policjanci ustalili, że 16-latka rysowaniem karoserii pojazdów zajmowała się już wcześniej. Łącznie przyznała się do uszkodzenia w ten sposób 14 samochodów osobowych, które - jak wyjaśniła - tarasowały jej przejście. Straty oszacowano na ponad 21 tysięcy zł.

- Nieletnią, która dopuściła się uszkodzenia mienia, zajmie się sąd rodzinny a opiekunowie pokryją straty - zapowiedział rzecznik. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama