Reklama

"Ten pan kradnie". Syn nakrył złodzieja, mama wzięła sprawy w swoje ręce

O wyjątkowej akcji ujęcia złodzieja w markecie w Rzepinie informują policjanci z Komendy Wojewódzkiej w Gorzowie Wielkopolskim. Sprawca został przyłapany na gorącym uczynku przez syna policjantki, który zaalarmował swoją mamę. Aspirant Katarzyna Kasik zostawiła zakupy i nie zastanawiając się ani chwili ruszyła w pościg.

"Kolejny raz potwierdza się fakt, że policjantem się jest, a nie bywa" - chwalą koleżankę policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim, którzy opisują zdarzenie z ubiegłego tygodnia.

Podczas robienia zakupów w jednym z marketów w Rzepinie syn asp. Kasik zauważył dziwnie zachowującego się mężczyznę. W pewnym momencie policjantka usłyszała od swojego dziecka: Mamo, ten pan kradnie.

"Nagle mężczyzna szybkim krokiem przekroczył linię kas, a następnie wybiegł z marketu. Reakcja funkcjonariuszki była natychmiastowa, niezwłocznie podjęła skuteczny pościg za mężczyzną, którego zatrzymała ze skradzionymi artykułami" - czytamy w komunikacie policji.

Reklama

Ukarano go mandatem, odzyskano alkohol

W ujęciu złodzieja pomógł uczeń klasy policyjnej z Rzepina, który wezwał na miejsce umundurowany patrol policji. Sprawca kradzieży został ukarany mandatem, a skradziony przez niego alkohol wrócił na sklepowe półki.

"Lubuscy policjanci każdego dnia udowadniają, że służba w Policji to nie zwykła praca - to misja - służba społeczeństwu i przede wszystkim gotowość, by o każdej porze dnia i nocy móc zareagować. To kolejne zdarzenie, w którym policjanci udowadniają, że podejmują skuteczne działania  w stosunku do sprawców przestępstw czy wykroczeń, zarówno w trakcie pełnionej służby, jak i w czasie wolnym od pracy" - dodają policjanci.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pościg | kobieta | matka | syn | policja

Reklama

Reklama

Reklama