Reklama

Ukradli krzyż z kościoła. Uszkodzili i wyrzucili krucyfiks

Dwóch mężczyzn w wieku 21 i 23 lat zdjęło krzyż ze ściany kościoła w Dęblinie (woj. lubelskie), następnie ze swoim łupem chodzili po ulicach miasta. Ostatecznie uszkodzili krucyfiks i porzucili go w krzakach przy metalowym kontenerze na ul. Grunwaldzkiej. Obaj usłyszeli zarzuty znieważenia przedmiotu kultu religijnego. Grozi im do 2 lat więzienia.

Po godzinie 22 w poniedziałek dyżurny komisariatu w Dęblinie otrzymał zgłoszenie o kradzieży drewnianego krzyża z terenu jednego z kościołów w mieście. Zgłaszający podał, że krucyfiks był przytwierdzony do ściany świątyni.

- Sprawą  kradzieży zajęli się kryminalni z dęblińskiego komisariatu. Zebrane materiały doprowadziły funkcjonariuszy do ustalenia sprawców, którymi okazali się dwaj młodzi mieszkańcy Dęblina w wielu 21 i 23 lat - informowała asp. sztab. Agnieszka Marchlak z lubelskiej policji.

Skradziony krzyż porzucili w krzakach. Wcześniej go uszkodzili

Ustalono, że sprawcy zdjęli krzyż ze ściany świątyni, a następnie nosili go po ulicach miasta. W pewnym momencie uszkodzili go i porzucili, zniszczony krucyfiks policjanci odnaleźli przy metalowym kontenerze na ul. Grunwaldzkiej w Dęblinie.

Reklama

- Obaj zostali zatrzymani. Usłyszeli już zarzuty znieważenia przedmiotu czci religijnej, do których się przyznali. Nie potrafili wytłumaczyć swojego zachowania - dodała asp. sztab. Marchlak.

Zarówno 21-latek i 23-latek byli wcześniej notowani za różne przestępstwa. Za znieważenie przedmiotu kultu religijnego grozi im kara pozbawienia wolności do lat 2.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: policja | kradzież | Kościół | krzyż | zniszczony krzyż

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy