Reklama

Reklama

Ośmiomiesięczny chłopiec w szpitalu. Aresztowano 28-latka

Złamane ręka i noga, skręcone stawy, liczne obrzęki - z takimi obrażeniami do szpitala w Bydgoszczy trafił ośmiomiesięczny chłopczyk. W sprawie aresztowano matkę dziecka i jej konkubenta.

Sąd Rejonowy w Nakle nad Notecią (Kujawsko-pomorskie) w poniedziałek aresztował na trzy miesiące 28-letniego Radosława S., który jest podejrzany o znęcanie się nad dziećmi konkubiny. Matka dzieci w tej sprawie została aresztowana w niedzielę.

Pokrzywdzeni to 8-miesięczny chłopiec i 4-letnia dziewczynka, mieszkające z matką Katarzyną O. i jej partnerem w Mroczy koło Nakła nad Notecią. Chłopiec w piątek wieczorem trafił do szpitala w Bydgoszczy ze złamaniami prawej nogi i lewej ręki, a także ze skręcaniami stawów i licznymi obrzękami. Kobieta twierdziła, że dziecko wypadło z łóżeczka. Chłopiec przeszedł operację. O sprawie poinformowali policję lekarze.

Reklama

"Mężczyźnie przedstawiono zarzuty znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad chłopcem i znęcania się na dziewczynką. Podejrzany nie przyznał się do zarzucanych mu czynów" - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy Agnieszka Adamska-Okońska.

Oboje podejrzani zostali zatrzymani w sobotę. Prokurator w niedzielę przedstawił kobiecie zarzuty znęcania się ze szczególnym okrucieństwem na synkiem i znęcania się nad córeczką, a sąd aresztował ją tymczasowo na trzy miesiące.

Za znęcanie się nad dziećmi grozi do ośmiu lat więzienia, a w przypadku zastosowania szczególnego okrucieństwa - do 10 lat.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy