Reklama

Reklama

Tadeusz Gołębiewski nie żyje. Miał 79 lat

Nie żyje Tadeusz Gołębiewski założyciel sieci hoteli oraz fabryki cukierniczej. Zmarł we wtorek - poinformowała w środę odpowiedzialna za kontakty z mediami w firmie TAGO Agnieszka Gawińska.

Nie żyje Tadeusz Gołębiewski - założyciel sieci hoteli firmowanych jego nazwiskiem. - Potwierdzam tę informację - przekazała Agnieszka Gawińska odpowiedzialna za kontakty z mediami.

Tadeusz Gołębiewski nie żyje. Miał 79 lat

- Dziś ukaże się informacja na stronach internetowych hoteli i przedsiębiorstwa TAGO. Upoważniona jestem tylko do przekazania informacji, że Tadeusz Gołębiewski zmarł w dniu wczorajszym - dodała.

Tadeusz Gołębiewski był założycielem sieci luksusowych hoteli w Polsce oraz fabryki słodyczy TAGO w Radzyminie.

Tadeusz Gołębiewski Kim był?

Tadeusz Gołębiewski urodził się w styczniu 1943 roku. Ukończył techniku cukiernicze, a następnie Szkołę Główną Handlową. Pierwsze wyroby cukiernicze spod jego ręki wyszły w 1966 roku.

Reklama

W 1972 założył Przedsiębiorstwo Przemysłu Cukierniczego TAGO. Jego siedziba mieści się pod Radzyminem. Miłość do wyrobów cukierniczych nie zgasła w przedsiębiorcy, jednak wkrótce skupił się on także na innej działalności. 

W 1989 postanowił wybudować hotel w Mikołajkach, gdzie kupił wcześniej ziemię. Hotel oddano do użytku w 1991, lecz zwrócił się on dopiero do 26 latach - w 2017 roku. Później przyszła kolej na Wisłę, Karpacz, a wreszcie Pobierowo. Wszystkie hotele sygnowane są nazwiskiem Gołębiewskiego

To właśnie ten ostatni hotel był oczkiem w głowie Tadeusza Gołębiewskiego. Budynek w Pobierowie miał być spełnieniem marzeń magnata w branży hotelarskiej.

Tadeusz Gołębiewski byl członkiem Polskiego Klubu Biznesu. Zmarł w wieku 79 lat.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy