Reklama

Reklama

Szkło w suplemencie diety. GIS ostrzega

Możliwe zanieczyszczenie szkłem suplementu diety "Anacaps Expert" - przed tym ostrzega Główny Inspektorat Sanitarny. Konsumentów poproszono o niespożywanie określonej serii kapsułek.

Główny Inspektorat Sanitarny opublikował na swojej stronie kolejne publiczne ostrzeżenie dotyczące żywności. Tym razem poinformowano o wycofaniu ze sprzedaży suplementu diety "Anacaps Expert". To preparat przyjmowany przez osoby zmagające się z nadmiernym wypadaniem włosów.

Powodem jest możliwość zanieczyszczenia szkłem jednego ze składników produktu. 

Uważać należy konkretnie na opakowanie zawierające 30 kapsułek, o numerze partii 2K1KS. Data jej minimalnej trwałości to 30.06.2024 r.

Firma Pierre Fabre Dermo-Cosmetique Polska Sp. z o.o. rozpoczęła proces wycofywania kwestionowanej partii produktu z rynku. Poinformowała wszystkich klientów o stwierdzonej niezgodności.

Reklama

Organy urzędowej kontroli żywności monitorują wycofanie kwestionowanego produktu z obrotu w Polsce. Podkreślono, że nie należy spożywać partii produktu określonej w komunikacie.

Ostrzeżenie przed Łyżką Kmt Style

W środę GIS wydał inne ostrzeżenie przed produktem: Łyżka Kmt Style. W próbkach wyrobu wykryto migrację do żywności szkodliwych dla zdrowia, pierwszorzędowych amin aromatycznych. "Nie należy używać produktu do kontaktu z żywnością" - podkreślił sanepid.

Jak poinformował GIS, chodzi o produkt: Łyżka, 31 cm, Kmt Style. Numer partii: RIF: 6409203. Kod kreskowy: 8056046092037. Importer: Euro Master Import Export, S.L. C/.Villablino 20E 28947 Madrid Espana. Kraj pochodzenia: Chiny.

W komunikacie podano, że podmiot Kuamao Trade Poland Sp. z o.o. wycofuje kwestionowany produkt z obrotu oraz rozpoczął procedurę informowania odbiorców o możliwości zwrotu.

Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej prowadzą postępowanie wyjaśniające w przedmiotowej sprawie. W ostrzeżeniu wskazano, że nie należy używać produktu wskazanego w komunikacie do kontaktu z żywnością.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy