Reklama

Szef KPRM: Nie zagłosowałbym za ustawą o związkach partnerskich

"Każdy polityk podejmuje takie decyzje indywidualnie. Ja bym nie zagłosował za ustawą o związkach partnerskich" - tak słowa prezydenta Andrzeja Dudy dotyczące ustawy o związkach partnerskich skomentował w poniedziałek szef KPRM, Michał Dworczyk.

Prezydent w wywiadzie opublikowanym w tygodniku "Wprost" został zapytany, co zrobiłby, gdyby na jego biurko trafiła ustawa dotycząca związków partnerskich. 

"Wszystko zależy od tego, jakie rozwiązania zawierałaby taka ustawa. Gdyby chodziło o status osoby najbliższej ułatwiający takie sprawy, jak wzajemne wspieranie się, troskę, dowiadywanie się o stan zdrowia, to jako prezydent podpisanie takiej ustawy poważnie bym rozważył. Zwłaszcza, że taka ustawa dotyczyłaby wszystkich żyjących w związkach nieformalnych" - stwierdził prezydent.

Reklama

Szef kancelarii premiera, pytany w Radiu Zet o słowa głowy państwa, stwierdził, że "każdy polityk podejmuje takie decyzje indywidulanie". "Dzisiaj prowadzenie takich dywagacji, nie mając ustawy na stole, z mojej perspektywy, nie ma większego sensu" - dodał.

Dworczyk zaznaczył, że nie zagłosowałby za ustawą o związkach partnerskich. 

"Oczywiście mówimy też o czymś, czego nie ma. W związku z tym nie mogę też rozstrzygnąć i powiedzieć, jaką decyzje na sto procent bym podjął. Natomiast, jeśli mówimy o projektach, które do tej pory w przestrzeni publicznej się pojawiały i które miały na celu - w moim przekonaniu - jednak przede wszystkim afirmację związków jednopłciowych, to bym nie zagłosował za takim projektem" - powiedział szef KPRM.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy