Reklama

Reklama

​Szczecin: Funkcjonariusz SOK zaatakowany nożem

Funkcjonariusz Straży Ochrony Kolei został zaatakowany nożem w pociągu relacji Świnoujście - Piła. Mężczyzna uniknął obrażeń, ponieważ nóż trafił w magazynek z amunicją w jego kamizelce.

Patrol SOK otrzymał w sobotę zgłoszenie od kierownika pociągu o potrzebie interwencji wobec trzech osób znajdujących się prawdopodobnie pod wpływem alkoholu, którzy zabarykadowali się w toalecie wagonu - poinformowały służby prasowe SOK.

Funkcjonariusze SOK otworzyli zamknięte drzwi toalety, gdzie była kobieta i dwóch mężczyzn. Jeden z nich leżał na podłodze. Na polecenie patrolu kobieta i jeden z mężczyzn opuścili toaletę. Drugi nie podporządkował się poleceniom.

Kiedy funkcjonariusz SOK podnosił go z podłogi, ten rzucił się na niego z nożem, zadając cios w klatkę piersiową. Napastnik trafił w magazynek z amunicją do broni służbowej umieszczony na kamizelce, dzięki czemu SOK-ista uniknął obrażeń. 29-letni mężczyzna został rozbrojony i zakuty w kajdanki.

Reklama

Pozostałe dwie osoby próbowały wymusić na funkcjonariuszach odstąpienie od czynności służbowych. Cała trójka została przekazana do dyspozycji szczecińskiej policji. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy