Reklama

Reklama

Prezydent Jacek Karnowski: Powstaje największy samorządowy ruch w Polsce

- Następuje zjednoczenie stowarzyszeń samorządowych w jeden ruch samorządowy Tak dla Polski! - poinformował prezydent Sopotu Jacek Karnowski. Jak dodał, to zdecydowanie największy ruch w Polsce.

W środę w Poznaniu odbyła się konferencja zjednoczeniowa z udziałem kilkuset samorządowców z całej Polski. Tuż po niej inicjatorzy wydarzenia spotkali się na briefingu z mediami.

Prezydent Spotu stwierdził, że to wielki dzień dla samorządów, ale też dla Polski. - Następuje zjednoczenie różnych stowarzyszeń samorządowych w jeden ruch samorządowy, zdecydowanie ruch największy w Polsce - powiedział Karnowski.

Zwrócił uwagę, że w środę w Poznaniu spotkali się przedstawiciele różnych poglądów - z lewa i z prawa. Dodał, że 80 proc. polskich samorządowców to osoby bezpartyjne. - Jedni i drudzy samorządowcy - i ci należący do partii, i nienależący do partii, mają najważniejszego szefa w postaci swoich mieszkańców - zaznaczył Karnowski.

Reklama

Zapowiedział, że nowy ruch samorządowy zaprezentuje sześć postulatów programowych, których realizacji będzie domagał się od ugrupowań politycznych po odsunięciu PiS od władzy.


Reklama

Reklama

Reklama