Reklama

Reklama

Premier: Specjaliści zalecają powrót do maseczek

Premier podczas czwartkowej konferencji prasowej stwierdził, że "powrót do miękkich zaleceń, czyli dystans, dezynfekcja i maseczki to jest coś, co zalecają nam dzisiaj specjaliści". - Z ogromną pokorą podchodzimy do tego, co pokazuje nam trend zakażeń koronawirusem - zaznaczył premier odnosząc się do wzrostu liczby zakażeń w Polsce. Szef rządu zaznaczył jednocześnie, że "wiemy iż zachorowania mogą gwałtownie przyspieszyć".

Zapytany o rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem premier Mateusz Morawiecki poinformował, że kilka dni temu zwołał po raz kolejny radę ds. covid.

- Przeprowadziliśmy bardzo wnikliwą dyskusję na ten temat w gronie specjalistów, ekspertów. Wypracowaliśmy pewne mechanizmy, które już zostały zakomunikowane przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego - mówił.

Wyjaśnił, że specjaliści zalecają powrót do "miękkich zaleceń", czyli zasady dystans, dezynfekcja, maseczka.

"Niejednokrotnie zaskoczyła mnie natura COVID-19"

Premier dodał, że obecny wzrost zachorowań nie przekłada się proporcjonalnie na wzrost hospitalizacji i zgonów.

Reklama

- Ze swojej strony wolę przestrzec - ponieważ i mnie samego niejednokrotnie ta kapryśna natura COVID-19 zaskoczyła - więc wolę (...) powiedzieć wszystkim rodakom: Strzeżmy się przed tym poprzez te wszystkie zasady, które wypracowaliśmy: dystans, dezynfekcja, maseczki - to jest to, co zaleca Światowa Organizacja Zdrowia - podkreślił Morawiecki.

Mateusz Morawiecki: Mamy nadmiar łóżek covidowych

Mateusz Morawiecki poinformował, że rząd przygotowuje plany zwiększenia liczby łóżek covidowych, gdyby było to konieczne.

- Na razie, dzisiaj, mamy nadmiar - i to duży nadmiar - łóżek w stosunku do zachorowań. Oczywiście wiemy, że zachorowania mogą gwałtownie przyspieszyć i tutaj nie zasypiamy gruszek w popiele - zapewnił.

W czwartek badania potwierdziły 1840 zakażeń koronawirusem. Zmarły 4 osoby z COVID-19. Tydzień temu, 7 lipca, Ministerstwo Zdrowia informowało o 1068 zakażeniach koronawirusem.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy