Reklama

Polska na skraju niżu. Silny wiatr, potem możliwy powrót białej zimy

Przed nami wyjątkowo wietrzna niedziela. W Sudetach porywy wiatru będą osiągać nawet do 130 km/h – prognozuje Instytut Gospodarki i Meteorologii. Silnie powieje nie tylko na południu Polski, ale i w pasie od zachodnich krańców kraju po centrum. Wkrótce meteorolodzy spodziewają się także powrotu śnieżnej zimy. Gdzie przybędzie białego puchu?Polska znajduje się na skraju niżu z ośrodkiem wtórnym nad Bałtykiem, a na południu kraju przejściowo zaznacza się klin wyżowy. Z zachodu napływa powietrze polarne morskie - ta masa przynosi mgły, deszcz, pochmurną pogodę.

Pogoda na weekend. Deszcz i wiatr 

Weekend deszczowy i wietrzny. - W sobotę duże zachmurzenie. W całym kraju przelotne opady deszczu, w rejonach podgórskich może padać deszcz ze śniegiem, a w górach śnieg - poinformowała dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Anna Woźniak.

Temperatura minimalna od 1 stopnia C. na Suwalszczyźnie, do 5 stopni C. na zachodzie i na Wybrzeżu. Wiatr na zachodzie i na obszarach podgórskich Sudetów dość silny, w porywach do 70 km/h.

Reklama

Pogoda już cię nie zaskoczy! Sprawdzaj dokładne prognozy w naszym serwisie

Prognoza na niedzielę. Ostrzeżenia przed silnym wiatremW niedzielę zachmurzenie całkowite i duże z opadami deszczu, w górach deszczu ze śniegiem i śniegu. Opady deszczu ze śniegiem możliwe także na Suwalszczyźnie. Prognozowana wysokość opadów od 10 mm do 15 mm na południowym zachodzie. Prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej w górach o 4 cm do 6 cm.

Temperatura maksymalna od 4 stopni C. na północnym wschodzie do 10 stopni C. gdzieniegdzie na południowym zachodzie. Chłodniej na południowym wschodzie i w rejonach podgórskich Karpat, tam około 3 stopnie C.

Wiatr umiarkowany, okresami bardzo silny, w całym kraju porywisty. Na Pomorzu i miejscami w centrum i na Pogórzu Karpackim porywy wiatru do 70 km/h, na Przedgórzu Sudeckim oraz na południu Opolszczyzny do 75 km/h, nad morzem do 80 km/h, w Karpatach do 100 km/h i w Sudetach do 130 km/h słabnące do 110 km/h. Lokalnie w górach zawieje i zamiecie śnieżne.

Kiedy śnieg? Synoptycy: Zmiana w połowie tygodnia

W połowie tygodnia nastąpi zmiana pogody - zapowiadają meteorolodzy. W środę lub czwartek spodziewają się opadów śniegu. 

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: prognoza pogody | śnieg | silny wiatr

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy