Reklama

Reklama

Pogoda na czwartek. "Polska w zasięgu klina wyżu"

W czwartek przelotny deszcz spodziewany jest na północy i wschodzie kraju oraz w Tatrach. Słabe burze, jak prognozuje synoptyk IMGW Dorota Pacocha, mogą pojawić się na wschodnim Pomorzu, Warmii i Mazurach oraz na północy Podlasia.

IMGW informuje, że nad Europą dominował będzie rozległy wyż z głównymi centrami nad Morzem Północnym oraz nad Skandynawią. Północny wschód kontynentu znajdzie się w zasięgu zatoki niżowej z frontami atmosferycznymi, a południe Europy będzie w rozległym obszarze nieznacznie obniżonego ciśnienia. 

Pogoda w czwartek. Polska w zasięgu klina wyżu

Polska będzie w zasięgu klina wyżu znad Morza Północnego, jedynie przejściowo na północy kraju zaznaczy się obecność zatoki niżowej. Z zachodu napływać będzie dość ciepłe powietrze polarne morskie.

Jak mówi Dorota Pacocha z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, w czwartek na północy i wschodzie kraju oraz w Tatrach zachmurzenie okresami będzie duże. Może przelotnie popadać deszcz.

Reklama

Słabe burze, niewymagające wydania ostrzeżeń, spodziewane są na wschodnim Pomorzu, Warmii i Mazurach oraz na północy Podlasia

Pogoda w czwartek. Burze na północnym-wschodzie

- Opady deszczu w tych burzach nie powinny przekroczyć 10 mm, a porywy wiatru 60 km/h - prognozuje Pacocha.

Jak dodaje, w pozostałych regionach Polski zachmurzenie będzie małe i umiarkowane.

Najchłodniej będzie nad morzem i na Suwalszczyźnie. Tam do 19 stopni Celsjusza. Najcieplej - do 27 stopi - na południowym wschodzie.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany z kierunków zachodnich i północnych. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy