Reklama

Reklama

Paweł Kukiz: Przedłużanie sporu leży w interesie partii politycznych

Przedłużanie sporu o Trybunał Konstytucyjny leży w interesie jednej i drugiej strony konfliktu - uważa Paweł Kukiz. Zdaniem lidera ruchu Kukiz’15 sytuacja pozwala rządzącym przykryć istotne problemy Polaków, a PO zachować sędziów, "chroniących interesy klanów".

Kolejną odsłonę sporu o Trybunał Konstytucyjny i burzliwą debatę na temat relacji z Unią Europejską Paweł Kukiz porównał do wcześniejszych głośnych spraw, którymi żyli parlamentarzyści, jak związki partnerskie czy dostęp do marihuany.

- To wszystko ma przykryć takie rzeczy jak bezrobocie, wysokie podatki czy emigracja. Interesem partii władzy jest przykrycie tych istotnych spraw jakimś sporem - powiedział lider ruchu obywatelskiego Kukiz’15.

Interes, w ocenie Pawła Kukiza, w przedłużaniu sporu mają także przedstawiciele innych partii politycznych. - PO i Nowoczesnej zależy na eskalacji, by zachować tych sędziów jak najwięcej. Ich zadaniem jest ochrona interesów klanów, przez które zostali wskazani - argumentował.

Reklama

Rozwiązać Trybunał Konstytucyjny?

- Wszystkie te sprawy jesteśmy w stanie załatwić w Polsce, ale partie polityczne z wiadomych względów tego nie chcą. Dla mnie to jest jasne. Patrząc na ten cyrk z Trybunałem Konstytucyjnym jestem bliski rozwiązania TK i przeniesienia jego kompetencji do Sądu Najwyższego, jak to ma miejsce w USA - dodał Paweł Kukiz.

Lider ruchu Kukiz’15 liczy na to, że prędzej czy później dojdzie do porozumienia w sprawie Trybunału. Przypomniał, że Kukiz’15 już w grudniu ubiegłego roku złożył projekt poprawki do konstytucji, dotyczący sposobu wyboru sędziów TK. Pomysły bazujące na zaproponowanym rozwiązaniu zgłaszają teraz inni politycy.

Co zakłada projekt ruchu Pawła Kukiza? Posłuchaj!

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy